TopStar

29. srpna 2017 14:25

Jiří Kubeš

6 Pravidel jak vybrat správně snubní prsten

6 Pravidel jak vybrat správně snubní prsten

Pokud jste někdy přemýšleli o své budoucnosti, pravděpodobně jste se alespoň zamysleli nad tím, kolik by váš potenciální snoubenec měl očekávat, že utratí za snubní prsten. Zatímco neexistuje žádná přesně stanovená částka, po generace jsme si vytvořili mnoho jiných pravidel a očekávání, pokud jde o cenu prstenu. Ta mohou být ohromující a matoucí zejména pro osobu, která prsten pořizuje.

Zatímco je vždy skvělé si pro inspiraci prolistovat nabídky prstenů a rozplývat se nad těmi nejdražšími, pravděpodobně není pro mnohé z nás možné utratit za snubní prsten miliony korun. Nebojte se však, protože jsme zde, abychom vám pomohli. Připravili jsme pro vás souhrn základních pravidel k výběru prstenu pro milovanou osobu. Už nebudeme přemýšlet nad tím, zda by prsten měl být stříbrný, zlatý nebo platinový.

Pravidlo č. 1: Plat tří měsíců

Podle pravděpodobněji nejznámějšího pravidla by prsten měl stát asi tři měsíční platy. Toto pravidlo však neocení příliš ten, kdo žije od výplaty k výplatě, nemá jistou práci nebo je přímo zadlužený. Pravidlo si tak mnoho z nás upravuje.

Pravidlo č. 2: Jeden měsíční plat

To už je mnohem rozumnější pravidlo! Hodí se právě pro ty, kteří si nedokážou představit do prstenu investovat celé tři výplaty. V době, kdy si mnozí půjčují i na dovolenou, vánoční dárky a každodenní spotřebu se zdá být výše jednoho platu mnohem rozumnější.

Pravidlo č. 3: kompromis

Pokud se tříměsíční výplata zdá partnerům moc, zároveň jsou ale přesvědčení, že prsten ve výši jednoměsíčního platu neodpovídá jejich představám, není vůbec problém dojít ke kompromisu. Může to znít jako porušení ustálených pravidel, ale mělo by jít především o lásku dvou osob a nezničení jejich osobních financí. Určitě se nemusíte bát učinit kompromis a investovat do prstenu střední částku.

Pravidlo č. 4: Význam a symbolika prstenu

Než se rozhodnete, jaké pravidlo pro výběr ceny zvolíte, zkuste se nejdříve zamyslet nad tím, jak důležitý je vzhled a cena prstenu pro vaši polovičku. Potrpí si na drahém kamenu? Nebude spíše nervózní, když na sobě bude mít prsten za desetitisíce? Jsou ženy, které nechtějí, aby se společný život dával na odiv drahými symboly. Pro jiné je to očekávaný standard, promyslete to.

Pravidlo č. 5 Styl vaší přítelkyně

Nápomocný by ve vašem rozhodování mohl být i styl oblékání a vkus při výběru doplňků. Nosí vaše přítelkyně ráda exkluzivní módní trendy? V tom případě si pravděpodobně potrpí i na hezkých doplňcích a bude očekávat v podbném duchu i snubní prsten. Pokud naopak preferuje obyčejné levnější oblečení, které jí padne bez ohledu na to, jestli je značkové či není, mohla by jí výstřednost prstenu naopak překážet.

Pravidlo č. 6: Zapomenout pravidla

Tradice jsou hezká věc, ale neměli bychom zapomínat, o čem zásnuby jsou – vyznání lásky. Proto volba hodnoty prstene je výhradně na osobě, která ho pořizuje. Hodně žen by bylo raději, aby jejich partner neutratil tolik peněz za prsten, protože upřednostní příjemně vybavenou domácnost, společně strávenou dovolenou a jiné chvíle spolu, kde velikost a cena prstene nehraje roli. Rozhodujte se tak vždy na základě svého vlastního uvážení, nikoli očekávání okolí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také