TopStar

29. září 2015 11:53

Petr Cífka

9 důvodů, proč je Arnold frajer nejen ve filmu

Legendární akční hrdina to umí pořádně rozjet, i když u toho nejsou kamery. Proč je Arnold Schwarzenegger největší borec Hollywoodu?

Legenda mezi kulturisty, akční hvězda číslo jedna, kalifornský guvernér a člověk, který je synonymem úspěchu byl v Praze. Arnold Schwarzenegger se zastavil v našem hlavním městě a to je dost dobrý důvod, proč si připomenout, že je to borec nejen na stříbrném plátně, ale i v civilu. A zatraceně velký. 1. Jeho kamarádi tvrdí, že v dětství říkal, že má tři cíle. Odstěhovat se do Ameriky, stát se hercem a vzít si někoho z rodu Kennedyů. Povedlo se mu všechno. 2. Při natáčení Terminátora měl pronést hlášku „Přijdu zpátky.“ Sám si ji změnil na „Já se vrátím“. Dnes je tahle věta nesmrtelná.

3. Už když sloužil v rakouské armádě, věnoval se kulturistice. A bral to dost vážně, protože jednou kvůli soutěži jednoduše utekl bez povolení nadřízených. 4. Podle Guinessovy knihy rekordů má nejdokonaleji vypracované tělo všech dob.

5. V roce 2004, když byl na dovolené na Havaji, bez váhání skočil do moře a zachránil topícího se muže. 6. Režisér James Cameron ho chtěl obsadit v Terminátorovi do role klaďáka Kyla Reese. Arnold si ale řekl o postavu vraždícího robota z budoucnosti. Cameron ho ukecával, ať si nechá Reese, že je to hrdina a Terminátor nemá žádné dialogy, ale Arnold trval na svém a prostě Cameronovi řekl, ať mu věří. A jeho instinkt z něj udělal hvězdu.

7. Podle Toma Arnolda, Schwarzeneggerova kamaráda a hereckého kolegy z Pravdivých lží, si Arnie užívá sex pětkrát denně. Prý si tím udržuje kondici.

8. Ačkoliv je to republikán a jako republikán se stal i guvernérem, jeho bývalá manželka Maria Shriver pochází z rodiny Kennedyových a byla členkou Demokratické strany. I tak jim to ale doma klapalo pětadvacet let. Nakonec je nerozdělila politika, ale fakt, že měl Arnold nemanželského syna.

9. Jako vůbec první soukromá osoba na světě si mohl koupit vojenský Hummer. Doma má i vlastní tank AM47 Patton. Kvůli charitě ho vyvezl z garáže a nabídl, že kdo přispěje nejvíc, může si s ním a s Arnoldem pořádně zablbnout.

Sdílejte článek
Štítky Arnold Schwarzenegger guvernér Terminátor James Cameron Hrdina Hummer Borec frajer

Přečtěte si také