TopStar

30. dubna 2013 16:30

Dagmar Dandová

Aleš Brichta měl problémy s fešnou policistkou

Zpěvák Aleš Brichta (53) uspořádal autogramiádu k novému albu Údolí sviní a nenapadlo ho, že na něj hned nastoupí městská police. Naštěstí ho nepřišli pokutovat, ale chtěli autogram. Z nekompromisně vypadající ženy zákona se vyklubala Brichtova fanynka a drsný rocker jí rád věnoval podepsané album.

Zpěvák se určitě lekl, jestli náhodou nejde o nějaké politické spiknutí, protože zrovna křtil své kontroverzní album Údolí sviní, kde se natvrdo obouvá do našich politických špiček.

„Z naší politiky je mi blbě,“ uvedl Brichta, který je velmi hrdý i na graficky zpracovaný obal alba, kde jsou vyobrazena tři prasata. Ta mají znázorňovat prezidentské kandidáty.

Kromě politiků se Brichta obouvá i do nedávno schválených církevních restitucí. V písni I.N.R.I. pěkně od plic říká, co si o dané situaci myslí. „Musel jsem se z toho vyřvat!“ přiznal umělec, který v písni K. Lousek svolává lidi do ulic.

Všechny texty si napsal Brichta sám a album je považováno za jeho nejlepší hudební počin od doby, kdy vyšlo Apage Satanas v roce1998.

Aleš Brichta natočil 35 desek a prodal přes milion prodaných nosičů. Přes dvacet let byl zpěvákem metalové skupiny Arakain a největší úspěchy zaznamenal v devadesátých letech s alby Růže pro Algernon, Ráno ve dveřích armády spásy a Legendy.

Vedle cover verzí písní Slečna závist a Dívka s perlami ve vlasech patří k jeho hitům Barák na odstřel nebo Nechte vlajky vlát. Brichta hrál i v muzikálech, objevil se v Jesus Christ Superstar jako Pilát a produkoval úspěšný muzikál na ledě Mrazík.

-red-

Sdílejte článek

Přečtěte si také