TopStar

15. srpna 2013 16:40

Dagmar Dandová

alší oběť režiséra propadáků? Která bývalá hvězda mu nepochopitelně kývla na roli?

Jedna z největších hvězd sedmdesátých let Regina Rázlová (66) se objeví ve filmu Modelky s.r.o. pod taktovkou režiséra Tomáše Magnuska.

Filmař a bývalý učitel si prostě nedá říct a i přes drtivou kritiku všech svých snímků se pořád pouští do nových projektů. Po šíleném propadáku Jedlíci aneb Sto kilo lásky o skupině tlouštíků, kteří se snaží zhubnout, zvolil úplně odlišnou tématiku. Svět modelingu. Zdá se, že když neuspěl s tlustými, zkouší hubené.

Největší záhadou na celém projektu je ale účast právě Reginy Rázlové (66), která jakožto učitelka herectví musí při sledování filmových pokusů Tomáše Magnuska typu Bastardi nebo Školní výlet padat do mdlob. Seriálová Hanka Bízová z 30 případů majora Zemana je známá vysokými nároky na své herecké partnery a na své studenty je velmi tvrdá. Co ji tedy přimělo vzít roli ředitelky módní agentury, která bojuje proti své konkurentce v podání Evelyna Steimarové.

„Nechtěla jsem hrát nějaké dramatické role, těch jsem si užila v životě až až, proto jsem kývla až na nabídku do komedie,“ vysvětlila Rázlová.

Co se stalo s krásnou a obdivovanou herečkou?

Regina Rázlová byla před rokem 1989 velmi populární, ale po revoluci už nedostala žádnou pořádnou filmovou ani divadelní roli (údajně kvůli politické minulosti jejího otce, který byl předsedou vlády České socialistické republiky).

Dostala výpověď z Národního divadla a živila se různě: prodávala v bistru nebo uklízela. Pak začala pracovat ve firmě Skloexport, kde zastávala pozici předsedkyně představenstva. V roce 1998 ale byla zatčena pro údajné zneužití informací v obchodním styku a škodě za 400 miliónů korun. Rázlová strávila rok ve vazbě, za který v roce 2006 vysoudila u Evropského soudu na České republice odškodné. Dnes je bývalá kráska v invalidním důchodu a trápí ji roztroušená skleróza.

Herečka se ale nenechala těžkým osudem porazit a pořád věří v lepší zítřky:. „Prodávala jsem chlebíčky a dvě deci v denním bistru a přežila jsem. A zvládnu se uživit i dnes.“

My si myslíme, že ještě pár takových neúspěchů a chlebíčky by mohl jít prodávat pan režisér. Nějací jedlíci na ně asi dorazí, modelky ne…


Přečtěte si také