TopStar

29. května 2013 11:40

Blanka Konrádová

Amélie z Montmartru nechce do Hollywoodu!

Francouzská herečka Audrey Tautou, která se proslavila rolí Amélie z Montmartru a filmem Šifra mistra Leonarda, by klidně mohla udělat kariéru v USA. Jenomže ona nechce.

„Netoužím po tom být hollywoodskou herečkou. Nemám tyhle ambice,“ svěřila se šestatřicetiletá hvězda, která by se prý nikdy nepřestěhovala do Los Angeles.

„Dostala jsem roli v americkém filmu Šifra mistra Leonarda po boku skvělého Toma Hankse a moc si toho vážím. Jenže takové příležitosti chodí málokdy,“ říká oblíbená herečka. „Pokud chcete budovat kariéru v Hollywoodu, musíte tam žít. Já bych nedokázala bydlet tak daleko od přátel a rodiny,“ řekla Audrey Radiu Times.

Pro Audrey Tautou je relativní soukromí ve Francii důležitější než kariéra v Americe. „Nesnesla bych být neustále pod drobnohledem. Lidé vás pozorují, dívají se, co máte na sobě, jak vypadáte, co děláte. V Hollywoodu by to bylo ještě horší než doma ve Francii,“ dodává.

Na půvabnou herečku se můžete těšit v jejím posledním francouzském filmu Pěna dní, natočeném podle románu spisovatele Borise Viana. Snímek vypráví o bezstarostné lásce a o obavách ze smrti. U nás bude mít premiéru 4. července 2013.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také