TopStar

15. května 2013 12:00

Blanka Konrádová

Amy Winehouse věděla, že zemře!

Letos tomu budou dva roky, co ve věku pouhých 27 let zemřela slavná hudební diva Amy Winehouse. Její bratr Alex a jeho manželka Riva se rozhodli uspořádat unikátní výstavu přibližující soukromí zesnulé zpěvačky.

Uskuteční se v létě v londýnském Židovském muzeu a budou na ní k vidění nejen fotografie, ale i cenné předměty. Například první zpěvaččina kytara či uniforma z divadelní školy Sylvia Young Theatre School, z níž byla Amy nakonec vyloučena.

Celá výstava bude věnována nejen jejímu krátkému životu, hudbě či židovskému původu, ale stane se i poctou jejích nedožitých třicátých narozeniny, které by letos oslavila.

„Amy byla neuvěřitelný člověk a pyšná na své židovské kořeny. Naše rodina nebyla věřící, ale uznávala tradice. Doufám, že místo, kde se výstava koná, je tím nejvhodnějším. Chci, aby svět poznal druhou stranu její osobnosti, nejen tu slavnou divu v záři reflektorů,“ uvedl k výstavě Alex Winehouse.

Amy byla nalezena mrtvá ve svém domě 23. července 2011. Pitva později ukázala, že zemřela na otravu alkoholem. Talentovaná zpěvačka se tak stala členkou klubu 27, někdy též označovaného Forever 27 Club. Jedná se o skupinu vlivných rockových a bluesových hudebníků, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech.

Příčiny jejich úmrtí byly v některých případech poněkud záhadné. Patří sem Jimi Hendrix, Janis Joplin či Kurt Cobain. „Amy mi vždy říkala, že zemře mladá. Věřím, že věděla, kdy bude její konec," prozradil v rozhovoru pro The Sun zpěvaččin dlouholetý kamarád, kadeřník Alex Foden, který jí vytvořil atypický a nezapomenutelný účes.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky výstava Amy Winehouse Kurt Cobain

Přečtěte si také