TopStar

3. srpna 2018 12:30

Angelina Jolie, Demi Lovato a další hvězdy, které holdují heroinu

V současnosti se nejvíce mluvilo o zpěvačce Demi Lovato a jejímu opětnému propadnutí heroinu. Pojďme si při té příležitosti připomenout i jiné hvězdy, které se s touto nebezpečnou drogou potkaly a svou závislost porazily.

Demi Lovato (25)

Zpěvačka byla před nedávnem hospitalizována v jedné z klinik Los Angeles. Její přátelé našli zpěvačku v bezvědomí v jejím domě a okamžitě ji odvezli do nemocnice. Demi neskrývá, že trpěla alkoholismem a drogovou závislostí už od svých 17 let. O něco později se ke všem problémům přidala bipolární porucha. Demi všechny nešvary překonala, ale zhruba před měsícem vydala novou píseň Sober, ve které zpívá, že ji to hrozně mrzí, ale už není střízlivá. Zdá se, že šlo o skutečnou zpověď.

Angelina Jolie (43)

Roku 2015 zveřenil Daily Mail video natočené ještě v roce 1999 v bytě Angeliny Jolie jedním drogovým dealerem. Dealer přivezl v té době čtyřiadvacetileté herečce heroin a při té příležitosti si natočil, jak Angie telefonuje se svým otcem. I když Jolie svou minulost nikdy netajila, nechala se slyšet, že zveřejnění tak starého videa po letech je cynické vloupání do jejího soukromí. ‚‚Prošla jsem si dost temným obdobím, ale podařilo se mi přežít. Neumřela jsem mladá, měla jsem zkrátka štěstí. Přitom je tolik lidí, kteří neměli tolik štěstí.‘‘

Iggy Pop (71)

V polovině sedmdesátek se Iggy Pop pravidelně na každém svém vystoupení řezal kusem skla a strkal svou chloubu mezi reproduktory. Jednou to dokonce muzikant přehnal natolik, že se skoro nedostal na pódium. Jeho manžerka vzpomíná: ‚‚Vylezl na scénu a okamžitě bez jediného výkřiku spadl. Odnesli ho. Bylo to jedno z nejděsivějších vystoupení.‘‘ Iggy se musel jít léčit. Ten se rozhodl nejen pro terapie, ale i psychiatrickou kliniku. Jeho nejlepší přítel David Bowie mu ale nosil i do léčebny kokain. V polovině osmdesátých let se muzikant z heroinové závislosti dostal úplně.

Samuel L. Jackson (69)

Roku 1990 si herec zahrál ve filmu Mafiáni a právě tím mohla jeho herecká kariéra definitivně skončit. Heroin ho zajímal víc než castingy. Přežil několik předávkování a pak si našel spásu v kokainu. To se jeho rodině samozřejmě nelíbilo a okamžitě ho poslali na rehabilitaci. O rok později si zahrál roli kokainového krále v dramatu Tropická horečka a získal si fantastické ohlasy. Velmi záhy se vyléčil, vysloužil si roli ve snímku Pulp Fiction: Historky z podsvětí a stal se tak jedním z nejvyhledávanějších herců své doby i současnosti.

Robert Downey Jr. (53)

Začátkem osmdesátých let se o Downey Jr. mluvilo jako o jednom z nejnadějnějších herců budoucnosti. Chlapec se ale dostal k heroinu a kokainu a to díky svému otci (ten dal synkovi v jeho sedmi letech marihuanu). Roku 1996 byl odsouzen k několika letům v léčebně, ale po půl roce se nedostavil na povinnou kontrolu přítomnosti narkotik v organismu. Za to si vysloužil půl roku odnětí svobody.

‚‚Droga je jako nabitá pistole, kterou máš v puse. Moc dobře víš, že je nabitá, ale nemůžeš si pomoci, protože jediné, co potřebuješ je vyzkoušet tu chuť studeného železa,‘‘ popisoval své stavy herec.

Dokud nepoznal svou budoucí ženu, producentku Susan, šel jeho život radikálně ke dnu. Ta mu ale se vším pomohla a teď je Robert zdravě žijící prosperující herec.


Přečtěte si také