TopStar

20. června 2018 08:32

Angelina Jolie neztrácí čas! Takhle řádí v Iráku, zatímco děti si užívají s Bradem

Před pár dny dorazila Angelina Jolie do Iráku, kde navštívila uprchlický tábor v rámci Světového dne uprchlíků. Zároveň pronesla významnou řeč, ve které poděkovala všem národům Blízkého východu. A co její ratolesti? O ty se v Londýně stará šťastný Brad Pitt, který u soudu vyhrál častější návštěvy. Zdá se, že Angelina potřebovala takové rozhodnutí odjet rozdýchat.

‚‚Když jsme mluvili o Blízkém východu v mé zemi, soustředili jsme se na problematiku konfliktů a lidského strádání. Je tomu skutečně tak, velké množství lidí v Iráku, Sýrii, Jemenu a Libyi trpí. Trpí kvůli sporům, se kterými sami nemají nic společného. Kvůli nestabilitě, kterou nemohou kontrolovat, a extremismu, proti kterému se snaží protestovat. Právě díky této návštěvě jsem se opět přesvědčila, že lidé jsou tu velmi silní, vstřícní a štědří,‘‘ řekla Jolie ve svém projevu.

Herečka se rovněž zmínila o ostrých sociálních a ekonomických tématech, se kterými se uprchlíci rovněž potýkají. ‚‚Rodiny uprchlíků nemohou získat adekvátní lékařskou péči, dívky i ženy jsou stále odsouzeny ke zdejšímu sexuálnímu násilí. Děti nemohou chodit do školy a my ztrácíme možnost investovat do nich, aby se mohli vzdělávat a pomáhat tak svým rodinám i své zemi,‘‘ pokračovala ve svém emotivním přednesu.

Je třeba zmínit, že do Iráku přiletěla herečka sama. Její děti zůstaly v Londýně po boku Brada Pitta, který se díky poslednímu soudnímu rozhodnutí může se svými ratolestmi vídat častěji než doposud. Před pár dny s nimi oslavil i Den otců a herečka se prý smilovala a přijala soudní rozhodnutí v klidu. Teď se chce primárně soustředit na práci.

Sdílejte článek
Štítky Brad Pitt uprchlíci Angelina Jolie Blízký východ

Přečtěte si také