TopStar

11. července 2017 10:20

vedran

Anna K o dalším boji s rakovinou: Dobíjím se na koncertech

Zpěvačka Anna K svádí už podruhé za život boj se zákeřnou rakovinou. Oproti první léčbě se tentokrát od ústraní nestáhla, naopak se dobíjí na koncertech, které i přes závažnou diagnózu lékařů nezrušila.

"Už jsem za půlkou, teď je přede mnou sedmá chemoterapie a pak dalších pět. Do toho různé operace a ozařování, takže toho bude ještě dost, ale všechno znám a jen věřím, že celou sezónu odehraju," říká Anna K, kterou vystupování vyloženě dobíjí.

"Jsem unavená, tělo bojuje s příšerným jedem, ale energie, kterou mi lidi dávají, je neuvěřitelná. Na druhou stranu si nenakládám, zahraju třeba jeden koncert za týden, a dělám to tak, že na chemo chodím na začátku týdne a hraju v sobotu, víkend z toho žiju a pak zase mažu. Ne vždycky se z euforie těším, ale jde se mi líp než kdybych doma ležela a čekala. Takhle to zatím zvládám," dodává zpěvačka.

Anna K během léčby zvládla natočit i videoklip k písničce Co mi za to dáš z jejího posledního alba Světlo.

"Chtěla jsem klip dotočit za každou cenu, s vlasy ideálně, nechtěla jsem měnit plány kvůli takovýmu hnusu, který mě provází životem. Doporučuju to všem lidem, kteří mají podobný problém: nenechat si manipulovat život, volno si člověk někdy musí dát a ne si říct: Ježíši, klip, to zruším a zruším koncerty, návštěvu... To je blbost," vysvětluje.

Při síle drží zpěvačku podpora jejích fanoušků a také žen s podobným osudem.

"Píše mi hodně lidí, já jim odepisuju a je to náročný, protože jich píše hrozně moc, ale podpora na dálku funguje. Některý ty vzkazy jsou dojemný, takže se nemůžu složit, mám zodpovědnost nejen za sebe," uzavírá Anna K.

Sdílejte článek
Štítky Anna K

Přečtěte si také