TopStar

9. června 2017 06:00

vedran

Anna K opět bojuje s rakovinou, nemoc se vrátila po osmi letech

Zpěvačka Anna K si po osmi letech od úspěšné léčby nádoru na prsu vyslechla to nejhorší: rakovina je zpět, musíte bojovat znovu. Zpověď poskytla TOP STARu i proto, aby ženy upozornila, že preventivní i opakované prohlídky mají smysl.

Anna K si šokující zprávu vyslechla před třemi týdny. Zpočátku to vypadalo, že je vše v normě, jenže doplňující vyšetření ukázalo pravý opak.

"Mamograf vypadal dobře, takže mě paní doktorka přivítala v ordinaci slovy, že má radost jako pokaždé, ale pak dělala doplňující sono, a tam se jí něco nezdálo, ta zpráva nebyla ideální," říká zpěvačka.

"Už jsem tušila, co mě čeká, říkala jsem: 'Neříkejte to, neříkejte to.' A hned druhý den jsem byla na biopsii a už to mastilo. Pár dnů poté jsem pak šla na první chemoterapii. Mám jich mít celkem dvanáct a další vyšetření se budou rozhodovat v průběhu léčby podle toho, jak to bude moje tělo zvládat," objasnila Anna K, která věří, že i tentokrát přišla do ordinace včas.

Na všechny ženy apeluje, aby tyto preventivní prohlídky nepodceňovaly, neboť v následné léčbě, kdy jde o každou minutu, mohou sehrát zásadní roli.

"Co dělat? Napadá vás spousta otázek. Hledám odpovědi. Jestli je to proto, že jsem svoji energii nevěnovala sobě, ale spíš těm lidem okolo. Nějaká dispozice tam je a nikdy není napsáno, že kdybych žila na obláčku a jezdila na dovolené, od rána do večera se smála, že mě to nepotká," dodává třiapadesátiletá zpěvačka, která veřejně slíbila, že se ani tentokrát nevzdá.

"Budu bojovat," uzavřela s tím, že naplánovaná vystoupení zatím rušit nebude.

Sdílejte článek
Štítky Anna K

Přečtěte si také