TopStar

11. dubna 2014 09:00

Jana Fikotová

Anna Polívková se nebojí být za totální pako

Herečka Anna Polívková (35) přiznává, že spíš než ve šlépějích svého otce, hledala v herectví svou vlastní cestu.

Anička studovala konzervatoř a HAMU, pak odjela do Paříže studovat Mezinárodní školu pohybového divadla. Přesto prý nikdy nechtěla jít ve šlépějích svého otce. „Spíš jsem hledala svojí cestu, ale tátův vliv je samozřejmě nepopiratelný. Táta ale nikdy nebyl mimem v pravém slova smyslu, jeho divadlo se nepodřizuje nějakým stylům,“ přiznala na zkoušce nového muzikálu v Divadle Broadway Adam a Eva Anička Polívková, která ztvárňuje právě Evu.

„Roli Evy jsem přijala kvůli výzvě. Navíc mi přijde skvěle scénář skvěle napsaný. Navíc je to v pravém slova smyslu můj první muzikál, i když hraji v představení Zločin v Posázavském Pacifiku, ve kterém je spousta písní. V divadle La Fabrika hraji v komedii "Aniby neřekla" a tam vlastně také zpívám, protože si hraji na různé zpěvačky. Přiznám se, že jsem hodně zvědavá, jak budu v muzikálu ADAM A EVA tančit a zároveň zpívat, tuto kombinaci ještě vyzkoušenou nemám,“ prozrazuje Polívková, která se nebála ani účasti v taneční soutěži.

„Tančím ráda, ale přiznám se, že i když jsem teď roztančená, nic nemění na tom, že si člověk nesmí dělat hlavu tím, že je na začátku za totální pako,“ vtipkovala Anička, která se mimo herectví věnuje i akrobacii a hře na příčnou flétnu.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také