TopStar

20. května 2013 16:40

Blanka Konrádová

Audrey Tautou okouzlila Cannes!

Krásná a dokonalá. Tak vypadala na zahajovacím ceremoniálu 66. ročníku filmového festivalu v Cannes francouzská herečka Audrey Tautou (Amélie z Montmartru, Šifra Mistra Leonarda), která je moderátorkou hlavního a závěrečného večera.

Této příležitosti využila opravdu velkolepě, jelikož si na první slavnostní večer oblékla róbu přímo mistrovskou. Na míru jí ji během 400 hodin vytvořila mladá francouzská módní návrhářka čínského původu Yiging Yin.

Šaty ušité z organzy byly barvy světlé máty. Nechybělo na nich ani hedvábí či šifon, ze kterého návrhářka vytvořila živůtek. Naprosto neobvyklé, a přesto geniální šaty působily na herečce jako umělecké dílo hodné obdivu. Šestatřicetiletá herečka svým outfitem dokonale podtrhla svou přirozenou krásu.

Tautou se na festivalu objeví i 24. května ve snímku Pěna dní francouzského režiséra Michela Gondryho. Drama je volnou interpretací stejnojmenného snového románu francouzského spisovatele Borise Viana. Křehká Tautou hraje zamilovanou dívku, kterou postihne zvláštní nemoc – v plicích jí roste leknín. Jejím partnerem před kamerou bude Romain Duris.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také