TopStar

17. července 2017 11:17

Aukce o večeři s režisérem a herci nové české pohádky Čertoviny

Aukce o večeři s režisérem a herci nové české pohádky Čertoviny

Nová česká pohádka od režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny je inspirovaná tvorbou tradičních českých pohádkových velikánů Jana Drdy, Josefa Lady a dalších. Můžeme se těšit na krásné jihočeské lokace, populární herce, kvalitní kostýmy, čerty, pana knížete a samozřejmě poutavý příběh.

A protože je to pohádka určená především pro děti, dohodl se zpravodajský portál W4T.CZ s producentkou Danou Volákovou na uspořádání charitativní aukce, jejíž výtěžek půjde na pomoc dětem, které se ocitly v situaci, že si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách.

O co přesně půjde?

V následujících dnech spustí W4T.CZ na aukčním portálu Aukro.cz možnost vyhrát účast na večeři!

Vítěz bude mít možnost povečeřet 4. 8. s režisérem Zdeňkem Troškou a několika herci, kteří hráli některou z hlavních rolích – Richardem J. Müllerem, Dominickem Benediktem, Andreou Hoffmannovou a Janou Bernáškovou. Prostor bude též pro společné foto i autogram s věnováním.

Během večeře bude samozřejmě prostor na dotazy k natáčení pohádky a můžete se těšit na řadu zábavných příběhů, které se udály hercům i panu Troškovi. Pohádka potěší malé i velké v kinech od 4. 1. 2018.

Večeře proběhne začátkem srpna v pražské restauraci EL ASADOR, která se specializuje na latinskoamerickou kuchyni a jejíž největší devizou je široký výběr steaků připravovaných na dřevěném uhlí. Na své si však přijdou též milovníci ryb a plodů moře a mnoha latinskoamerických a španělských specialit.

Pomáháme dětem

Jak jsme již zmínili v úvodu, celý výtěžek aukce poputuje na transparentní účet projektu Obědy pro děti, který organizuje společnost WOMEN FOR WOMEN o.p.s.

Projekt je koncipován tak, že celá vydražená částka bude do posledního haléře použita výlučně na uhrazení obědů ve školních jídelnách těm nejpotřebnějším dětem.

Bohužel, v ČR je až 100 000 dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim pravidelný oběd ve školních jídelnách. Jedná se navíc o dlouhodobý jev, který se velmi tíživým způsobem podepisuje na zdraví i psychice těchto dětí. Projekt Obědy pro děti přináší takovým dětem řešení a mnohdy též jediné pravidelné teplé jídlo za den.

Oběd ve školní jídelně není „pouze o jídle“. Nejenže dítě získá možnost kvalitní stravy, která je nutná pro jeho zdravý vývoj, ale zároveň se daří začlenit takto děti lépe do kolektivu, ze kterého také často bývají, ne svojí vinou, vyloučené. Jak navíc ukazují získané statistiky, dětem, kterým se dostala tato pomoc, se výrazně zlepšil prospěch i školní docházka a to jsou první krůčky k tomu, aby se dítěti dostala šance na šťastný a úspěšný život.

Pro děti znamená dostupný školní oběd to, že se necítí jiné, že jsou součástí školního dění a mohou sdílet stejné zážitky jako ostatní spolužáci. A to vše jim přináší další důležitou věc – motivaci.

Částka za jeden školní oběd se pohybuje okolo 25 Kč. Pokud se nám tedy podaří vybrat 5000 Kč, budeme moci dopřát pravidelné kvalitní teplé jídlo jednomu dítěti na celý školní rok.

Za částku 10 000 Kč, budeme schopni zajistit obědy pro 20 žáků na celý jeden měsíc a při získané částce 25 000 Kč dáme oběd tisícovce kluků a holek, kteří by jinak zůstali během dne o hladu.

A to už za to stojí, co myslíte?

Sdílejte článek
Štítky aukce Zdeněk Troška Čertoviny večeře

Přečtěte si také