TopStar

30. června 2015 14:05

Tereza Javorová

Autorka 50 odstínů šedi odpovídala na otázky čtenářů na Twitteru. Dostala hroznou čočku!

Autorka bestselleru Padesát odstínů šedi E. L. James kývla na nabídku chatu na Twitteru. Čekala otázky typu: Jak se vám psalo? Trvalo to dlouho? A jsou postavy zcela smyšlené? Uživatelé Twitteru se s ní ale takto rozhodně nemazlili a spisovatelku roznesli na kopytech!

Online chat je skvělý v tom, že na něm nefunguje žádná cenzura a víte, že dotazovaná osoba si s nejvyšší pravděpodobností vaše otázky a připomínky alespoň přečte a je v jejím nejleším zájmu na ně i odpovědět. Od toho na chatu zrovna v tu chvíli je.

E. L. James ale svého rozhodnutí zúčastnit se takového chatu na Twitteru teď nejspíš hořce lituje. Čtenáři knihy 50 odstínů šedi ji rozhodně nešetřili. Místo milé diskuze nad jejím veleúspěšným dílem se chat strhl v nenávistnou nástěnku plnou jízlivých komentářů a otázek.

"Fanoušci" se jí například ptali, proč je vztah mezi hlavními postavami Christianem Greyem a Annou zneužívající a násilnický. Na paškál si vzali i Christianovo pronásledování Anny a rozpačitý konec. Naváželi se i do autorčina stylu psaní a dělali si legraci z její znalosti anglického jazyka. Vyskytly se tak jízlivé otázky jako: "Napadlo vás někdy, jakou moc by mohla mít kniha, kdyby skončila tak, že se Anna osvobodí z týrání?" nebo "Co nenávidíte víc – ženy, nebo angličtinu?"

Pro pobavení tady máte pár zveřejněných tweetů s ošklivými otázkami:


Přečtěte si také