TopStar

19. prosince 2017 10:00

Autorka knih o Harrym Potterovi dostala královské ocenění Řádu společníků cti

J. K. Rowlingové, tvůrkyni kouzelnického učně Harry Pottera, byl udělen přímo z rukou prince Williama britský Řád společníků cti. Oceněna byla za přínos v oblasti literatury a filantropie.

Dalo by se říct, že je Rowlingová v královském paláci jako doma. Z rukou nejvyšších představitelů Velké Británie už obdržela kdejaké ocenění. A tím posledním je zmíněny Řád společníků cti.

Sama spisovatelka byla velmi poctěna tím, že patří mezi 65 osob, kterým bylo ocenění uděleno. „Být součástí význačné a rozmanité talentované skupiny ostatních Společníků cti, zvláště jako píšící žena, je mimořádné privilegium,“ řekla Rowlingová podle agentury AP.

Řád společníků cti se uděluje za zásluhy v oblasti umění, literatury, vědy, průmyslu či politiky. Získat ho mohou jen občani zemí Commonwealthu. Z Velké Británie může být členů 45, z Austrálie sedm, z Nového Zélandu jeden a z ostatních zemí Commonwealthu jedenáct. Cizinci mohou být jmenováni „pouze“ čestnými členy.

Kromě J. K. Rowlingové se Řádem společníků cti pyšní například vědec Stephen Hawking, bývalý člen skupiny Beatles Paul MacCartney nebo malíř David Hockney.

Sdílejte článek

Přečtěte si také