TopStar

24. září 2015 15:01

Petr Cífka

Bale, Sheen a spol.: TOP 5 hereckých hvězd na zabití

Hvězdné manýry? Nekontrolovatelné návaly vzteku? Nevypočitatelné chování? Drogové závislosti i nutnost chovat se za každou cenu jako vůl? Žádný problém. Vítejte v Hollywoodu, tady mají takových lidí plno!

V žádné práci si člověk nesedne se všemi kolegy a v Hollywoodu to není jiné. I tady jsou filmové hvězdy, se kterými je před kamerou zatraceně těžké pořízení. Kdo jde režisérům a hereckým kolegům na na nervy nejvíc? Bruce WillisJohn McClane ze Smrtonosné pasti? Joe Hallenback z Posledního skauta? Harry Stamper, co v Armageddonu zachránil svět? Jedna z vůbec největších žijících hereckých hvězd? Ano, bohužel i on je v zákulisí zatraceně nepříjemný a otravný chlap. Tuhle informaci řekl poprvé na plnou hubu režisér Kevin Smith. S Willisem si zahrál ve čtvrté Smrtonosné pasti a netajil se, že si tím splnil svůj sen. Plešatou hvězdu obdivoval a slovo dalo slovo a rozhodli se, že spolu natočí akční komedii Poldové. A pak začalo peklo. Willis je prý permanentně nabručený a naštvaný, odmítá poslouchat pokyny režiséra a dělá si, co se mu zachce a nebýt prý Willisova herecké parťáka Tracyho Morgana, Smith by na place někoho zabil. Možná prý i sebe. Willis dokonce prý ani nedorazil na focení plakátu. OK, člověk si řekne, že si jednoduše nesedli, když ale Willis při propagaci filmu Red 2 dával novinářům i svým kolegům velmi jasně najevo, jak nerad tu je a jak moc mu je celý film ukradený, bylo jasné, že ten frajer, co likvidoval teroristy v mrakodrapech nebo na letištích, asi zůstal definitivně v minulém století.

Christian BaleBale je cvok, ale v tom dobrém slova smyslu. Je obětavý, kvůli roli Batmana na sobě dřel tak, že by se nejspíš neztratil ani na atletické olympiádě, v dramatu Mechanik zase zhubl tolik, že vypadal jako kost a kůže. Naprosto bez nadsázky. Když je to potřeba, udělá naprosto cokoliv a to samé očekává od ostatních. Pracovat s Balem je zážitek, ale flákači nebo amatéři to s ním rozhodně nebudou mít snadné. Tenhle majitel Oscara vyžaduje absolutní profesionální přístup a kdo ho nemá, může se pakovat a jít vybalovat jogurty. Své o tom ví i jeho kolegové, kteří s nim natáčeli Terminator Salvation. Pekelně soustředěný Bale zjistil, že kameraman Shane Hurbut si stoupl před něj a narušil jeho koncentraci. A ruply mu nervy tak, že nadával několik minut, řval a vyhrožoval, že pokud to ještě někdy Hurbut udělá, Bale to balí. Nakonec se uklidnil, všechno se vyřešilo omluvou. V Hollywoodu ale už věd, že při práci s Balem je lepší dávat si sakra bacha.

Mike MyersMěl našlápnuto k tomu, aby se z něj stala velká komediální hvězda. A taky jí chvilku byl. Začínal v kultovním Waynově světě, ale proslavil se jako Austin Powers, tajný agent s extrémní závislostí na sexu, kterého by James Bond nejradši asi umlátil kladivem. Naposledy se ale před kamerou objevil před šesti lety v malé roličce v Hanebných panchartech a když nepočítáme dabování Shreka v celovečerácích a v krátých filmech, nedělá vlastně nic. Proč? Protože s nim nikdo dělat nechce. Údajně má tolik požadavků, že tím dělá problémy celému natáčení. Je náladový, otravný a chce mít všechno pod kontrolou. Absolutně všechno. Kecá kolegům do práce a údajně dokonce nechal člověka ze štábu vyrazit jen proto, že se mu podíval do očí. Není divu, že s někým takovým nechce v Hollywoodu nikdo nic mít.

Charlie SheenDrogy jsou špatné, ááááno? Přehánět se to ale nesmí ani s chlastem nebo sexem, protože pak buď umřete, nebo skončíte jako Charlie Sheen. Člověk s pověstí největšího průšviháře mezi hereckými hvězdami má problém s tím, že mu sláva přerostla přes hlavu a nejspíš z toho zblbnul. Už před lety omylem postřelil svou přítelkyni, další jeho manželky nebo lásky od něj postupně utíkaly, protože evidentně měl hromadu problémů sám se sebou a se závislostí snad úplně na všem. A pak začal v rádiu urážet tvůrce seriálu Dva a půl chlapa a dostal okamžitě padáka, na což reagoval tím, že si řekl o zvýšení platu. Pokoušel se vyhodit kolegy přímo během natáčení seriálu Anger Management, prohlásil, že má krev tygra a DNA samotného Adonise a zkrátka mu hráblo. Vzhledem k tomu, že Sheenovy úlety plní stránky bulváru a získávají mu překvapivě i hodně fanoušků, nemá moc důvod s tím něco dělat.

Shia LaBeoufByl úspěšným dětským hercem, díky sérii Transformers se stal superhvězdou, natáčel s Michaelem Douglasem, Robertem Redfordem i Bradem Pittem a Hollywood by mu mohl ležet u nohou. Ale neleží. Protože je to podle všeho hňup. Občas mu rupnou nervy a porve se v hospodě, víceméně vyhlásil válku novinářům a do svých rolí se občas až příliš ponoří. Během natáčení válečného filmu Železná srdce se kvůli autenticitě odmítl sprchovat, takže s ním nechtěl nikdo pracovat, protože jednoduše smrděl. A aby toho nebylo málo, sám si vytrhl bolavý zub. Ve válce přeci taky nebyl zubař na každém kroku, ne? Je nevypočitatelný, náladový, hodně horkokrevný a krom toho se občas objeví na nějakém festivalu s pytlem na hlavě, na kterém je napsáno, že už není slavný. Je zkrátka fakt divnej.

Sdílejte článek
Štítky Batman Brad Pitt James Bond Hollywood závislost zabití Robert Redford Shrek Bruce Willis Shia LaBeouf Michael Douglas

Přečtěte si také