TopStar

25. března 2014 11:20

Dagmar Dandová

Bára Špotáková je nezmar: Neuhádnete, co dělala po porodu

Dvojnásobná olympijská vítězka atletka Bára Špotáková šla sice na mateřskou dovolenou, ale to neznamená, že by přestala se sportem. Již ke konci šestinedělí začala opět trénovat.

"Sport je součástí mého života. Dá se říci, že není den, kdy bych se nehýbala. Proto mi k návratu na plný oštěpařský trénink stačilo, že jsem začala ke konci šestinedělí běhat s kočárkem po lese a když syn usnul, tak jsem si třeba udělala pár odrazů," přiznala Špotáková, která už je zase v plné formě.

"Zároveň máme fenku, která je závislá na aportu, tudíž jsem si díky ní stále trénovala házení. Trénink přirozenou formou, kterého jsem zastáncem, mě naprosto dokonale připravil na nástup do plného profesionálního tréninku oštěpu," dodala sportovkyně, která se ale bez syna ani nehne.

"Janek je stále se mnou. Zatím jsem v podstatě žádnou noc netrávila bez něj. Plánuji, že si ho určitě budu brát i na závody. Již s manažerem plánujeme první závody. Budou nejspíš v Římě, kde ráda závodím a mám tam dobré vztahy. Tak doufám, že pojedeme všichni třeba i s manželem Lukášem a Jankem," smála se Špotáková, která na tiskové konferenci nespustila syna ani na chvilku z očí.

"Byla bych ráda, aby na první závody jeli se mnou. Syn si i během mých tréninků užívá radostí jiných lidí, a díky tomu je docela společenský. To zvládneme," myslí si olympijská vítězka a rovnou dala všem ženám tip na to, jak mít klidné dítě.

"Během těhotenství jsem nebyla pasivní. Stále jsem chodila, i když byla ukrutná zima. Měla jsem hůlky a chodila jsem s pejskem na procházky po brdských lesích. A zároveň jsem to i potřebovala, protože po tolika letech, co jsem závodila a byla jsem stále v jednom kole, chodit po lese bez lidí a v klidu bylo uklidňující. Chodit sama v tichu lesa bylo naprosto úžasné. Díky tomu mám asi i klidného synka," dodala Bára Špotáková.

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také