TopStar

6. července 2013 12:58

Ivana Nádvorníková

Bartošová na útěku: Máme 3 tipy, kde by mohla být!

Policie České republiky vyhlásila celostátní pátrání po zpěvačce Ivetě Bartošové. To se ví od rána. Jedno je jisté – pohybuje se ve společnosti svého dlouhodobého ctitele Zdeňka Macury.

Samozvaného ochránce sice Bartošová nedávno označila za „stalkera“ a podala na něj trestní oznámení, teď to ale vypadá, že ho povýšila na dalšího osobního spasitele.

Dosavadní milenec Josef Rychtář, zdá se, zklamal. Rychtář tvrdí, že jen proto, že Ivetě bral zpod polštářů láhve s alkoholem a vyhrožoval jí násilím, pokud se zpěvačka znovu pokusí dostat k lékům. Josef Rychtář pravděpodobně dal k celostátnímu pátrání podnět, když oznámil „podezření z únosu“.

O nočním kvapném úniku zpěvačky z jejího domu v Uhříněvsi od Rychtáře jsme vás už informovali. Iveta se ale zpátky domů nevrátila. Není ani v Macurově domku v Líbeznicích.

Zpěvačka s Macurou odjela autem, údajně jsou spolu v Rakousku. Do zahraničí prý odjeli proto, že má zpěvačka (nyní už asi definitivně bývalá), fobický strach z českých lékařů.

Macura dělá stejnou chybu, jako před dvěma lety jeden z předchozích Ivetiných milenců, zpěvák Domenico Martucci. Ten v létě 2011 vzal Ivetu do Itálie, aby přišla na jiné myšlenky. V zahraničí se ale milenci pohádali a rozešli. Iveta se do Čech vrátila sama, zhroutila se a byla hospitalizovaná v nemocnici „ve špatném psychickém a fyzickém stavu“.

Zpěvačka dostala několik injekcí na uklidnění, za dva dny podepsala revers a z nemocnice odešla. Problém se tím ale rozhodně nevyřešil. Macura by se rozhodně se svou nevyzpytatelnou pasažérkou neměl pohybovat mimo lékařskou pomoc.

3 tipy, kde by Iveta měla být:

Na protialkoholním léčení – sem jednoznačně patří. V poslední době se vršily následky její závislosti. Například kůži na hlavě šili doktoři Bartošové koncem května ve vinohradské nemocnici ve tři ráno. Jediný seriózní pokus léčit se ze závislosti Iveta podnikla v létě 2007. V kroměřížské léčebně byla téměř čtyři měsíce. Dva roky se jakž takž držela, než nastal další prudký zvrat k horšímu.

V psychiatrické léčebně na jiném oddělení, než jsou „jen“ závislosti – závislost na alkoholu a pravděpodobně i lécích není jediný problém, který Iveta má. Trpí fobiemi, chorobným strachem, dostává hysterické záchvaty, které už několikrát zdravotníci řešili uklidňujícími injekcemi.

V obýváku u Ladislava Štaidla – jestli existuje muž, který jí opravdu pomůže, je to on. Žádný Rychtář a žádný Macura. Ani nikdo jiný. Otec Artura, skladatel Ladislav Štaidl, nikdy nenechal Ivetu úplně ve štychu. Kdyby přišla s tím, že tentokrát opravdu udělá, co on řekne, vymyslel by určitě to nejlepší řešení.

Největší problém vidíme v tom, že je Iveta zatím svéprávná natolik, aby mohla podepisovat reversy. To také dělá, a kolotoč jejího života nabírá stále šílenější obrátky.

Jana Divišová


Přečtěte si také