TopStar

21. listopadu 2017 12:00

Ben Affleck se kál kvůli sexuálnímu obtěžování. V přímém přenosu se ženám omluvil

Hollywoodská hvězda filmových pláten Ben Affleck byl jedním z těch, kteří ostře odsoudili Harveyho Weinsteina obviněného ze sexuálního obtěžování. Později se však podobná obvinění začala sypat i na samotného Afflecka. Herečka Hilarie Burtonová se svěřila, že ji před několika lety Ben obtěžoval. Herec svou vinu přiznal a v přenosu pořadu The Late Show se všem ženám omluvil.

„K paní Burtonové jsem se choval nemístně. Chtěl bych se proto hluboce omluvit,“ nechal se herec slyšet. Burtonová však nebyla jediná, o koho se Affleck zajímal až příliš. Brzy po jejím příběhu se ozvala další žena- maskérka Annamarie Tendlerová.

V průběhu The Late Show dal její moderátor Stephen Colbert Affleckovi prostor vyjádřit se k obviněním na svůj účet: „Jedna žena mě obviňuje z toho, že jsem se dotkl jejích prsou, když jsem ji objímal. Sice si to nepamatuji, ale omlouvám se jí. Nemyslím, že ženy lžou nebo si to domýšlejí. My muži bychom se měli chovat opatrněji ve svých činech. Neměli bychom utíkat od problémů, měli bychom je řešit. Myslím, že ženy by měly cítit z naší strany oporu. Bohužel, problém sexuálního násilí není jen v Hollywoodu, ale i v mnohých jiných oborech. Je skvělé, když příběhy jiných pomáhají vyjádřit se,“ nechal se slyšet herec.

Co se týče Harveyho Weinsteina, Affleck přiznal, že byl v šoku, když se o všech těch zvěrstvech dověděl. „Spolu s Harveym jsme pracovali na takových filmech jako Dobrý Will Hunting nebo Zamilovaný Shakespeare, které mám velmi rád. Je pro mě těžko představitelné, že v té době jsme spolupracovali a zároveň kvůli němu trpělo tolik žen. Jediné, co mohu udělat, je věnovat peníze z těchto snímků na organizace proti násilí. Myslím, že mi to dopomůže ke snazšímu dýchání,“ zmínil herec.

Sdílejte článek
Štítky Hollywood sexuální obtěžování Ben Affleck Stephen Colbert

Přečtěte si také