TopStar

4. července 2013 17:56

Denisa Nováková

Bod varu (den osmý): Ondřej Vetchý líbal Ivanu Chýlkovou!

Že to ve stanu předního výrobce whisky to opravdu společensky vře, je velká festivalová jistota. Nezvykle dobrou náladu měl tentokrát i herec Ondřej Vetchý a vlepil Ivaně Ivaně Chýlkové pořádnou pusu.

Ivana a Ondřej, jinak kolegové, kteří se znají z natáčení i divadla, přijeli na sponzorské vyhlášení filmových cen. Ondřej Vetchý vypadal v perfektně střiženém kvádru jako dokonalý gentleman. Zjevně šel do sebe. Z loňského děsivého outfitu, kdy se mezi gentlemany v oblecích objevil ve žlutém triku, zmačkaných bílých kraťasech a sportovních botách do hor, zůstaly jen brýle se žlutými skly.

Vetchý tentokrát nedostál své pověsti vzteklouna, kterého si nikdo nesmí ani vyfotit. Redakční fotograf Jirka Janoušek slušně požádal o snímek a dostal od Ondřeje vstřícnou odpověď. S novináři se ale Ondřej nebavil (škoda, počkáme si alespoň na jeho další skvělý film) a za pár minut zmizel.

Překrásná Ivana Chýlková se zdržela déle. Vzhledem k tomu, že whisky tekla všude kolem proudem, rovnou jsme se herečky zeptali, jestli ji umí pít. „Neumím pít vůbec,“ rozesmála se. „Proto to radši nedělám.“

Ve Varech na festivalu bývá Ivana Chýlková málokdy. „Léto mám už roky plné divadelní práce. Se Studiem Dva hrajeme i o prázdninách báječné věci na letní scéně. Jsem tu doslova na skok a zase se vracím,“ prozradila Ivana Chýlková

To herečka Dana Morávková s manželem Petrem Maláskem si festival užijí déle. Stíhají zhlédnout i několik filmů denně. „Islandský snímek XL se nám líbil tak, že jsme zašli za představitelem hlavní role a poděkovali mu za skvělý zážitek. Jsme tady už popáté. Z návštěvy festivalu jsme si udělali krásný společný rituál,“ řekla nám herečka.

Ani Dana Morávková žádnou whisky neochutnala. „Tvrdý alkohol vůbec nepiju, ve skleničce mám tonik,“ prozradila. Její manžel Petr Malásek dodal s úsměvem, že kvalitní whisky se musí umět pít. „A to chce trénink.“ Až bude „trénovat“ jejich syn Petr, který dorůstá do puberty, bude prý Petr Malásek v klidu. „Jsou věci, kterými člověk zkrátka musí v životě projít a vyzkoušet si je. Když se z alkoholu nestane pomocná berlička a člověk se napije jen pro potěšení a občas, nevidím v něm nic špatného,“ dodává Malásek.

Jana Divišová


Přečtěte si také