TopStar

4. července 2013 17:04

Denisa Nováková

Bod varu (den sedmý): Hrůza na filmovém festivalu!

Nebýt Jitky Čvančarové, festival by přišel o spoustu populárních hvězd. Právě její šarm totiž přilákal do Varů nejednu slavnou osobnost.

Hlavně díky Jitce Čvančarové přijel do Karlových Varů i zpěvák Michal Hrůza s celou rodinou. „Když mi Jitka volala, jestli bych nevystoupil na charitativním koncertu, ani jsem nezaváhal,“ řekl sympatický zpěvák, který jinak celé léto obráží s kapelou hudební festivaly.

Vary mají pro mě úžasný náboj, i když jsem neviděl nikdy žádný film, vždycky jsme tady jenom hráli,“ dodává Hrůza s tím, že na festival přijel jen na otočku a hned se vrací zpátky. Hudebník má spoustu práce, chystá teď nové album s názvem Den, které vyjde už na podzim.

Michal Hrůza na festival vzal celou rodinu. „Přijel jsem s manželkou a dcerou. Chceme si to tu užít, i když jen letmo. Mám prostě Vary moc rád,“ prozrazuje známý zpěvák.

Michal Hrůza si střihl po dlouhých letech na pódiu duet s Lenkou Dusilovou. „Nehráli jsme písničku s názvem Kovbojská hodně let. Jitka Čvančarová ji ale má moc ráda, tak to nějak dáme,“ žertoval Hrůza ještě před koncertem.

Skromná zpěvačka Lenka Dusilová byla hodně překvapená zájmem, který svým příjezdem vzbudila. Než se na festival dostala, musela Lenka hodně šachovat v diáři a přeházet spoustu termínů, jen aby mohla vystoupit pro nadaci DebRA, pomáhající pacientům s nemocí motýlích křídel.

Právě tuhle organizaci herečka Čvančarová na filmovém festivalu ve Varech zastupuje. „Asi mě přesvědčil hlavně Jítin hlas,“ odpovídá plachá zpěvačka v tričku s potiskem a v džínách na otázku, proč se rozhodla na festival přijet.

Na podporu nadace DebRA vystoupil i Ondřej Brzobohatý. I když tvrdil, že toho od začátku festivalu moc nenaspal, překvapivě ze sebe nakonec dokázal vykřesat spoustu energie. „Spal jsem jen pár hodin, a ty by se ještě daly spočítat na prstech,“ připustil, ale úsměv neztrácel. Fotil se s každým, kdo ho poprosil.

„Nevím, co budeme hrát,“ tvrdil Brzobohatý s klidem ještě půl hodiny před koncertem. „S Matějem Ruppertem je to vždycky jedna improvizace. Hlavně si to užijeme,“ dodal vesele.

Jitku Čvančarovou přijel podpořit i manžel, tanečník Petr Čadek. Čadek pendluje mezi Prahou a Vary už od začátku festivalu. Dostal totiž na starost dceru. „Jitka taky byla na otočku doma, zase se tam vrátí a pak znovu Vary. Má tady kvůli nadaci hodně pracovních povinností, tak se snažím, aby na ně měla klid.“

Do Poštovního dvora v Karlových Varech, kde se koncert konal, dorazila spousta zajímavých osobností. Podívejte se, kdo všechno se tu objevil.

Jana Divišová


Přečtěte si také