TopStar

14. srpna 2018 12:40

Boj s rakovinou slinivky: Aretha Franklin je na tom zdravotně každým dnem hůř

Legenda světového jazzu Aretha Franklin (76) je na tom zdravotně velmi špatně. Boj s rakovinou slinivky zpěvačka nevyhrává a její blízcí jsou již smířeni, že se hudební diva brzy odebere na onen svět.

Naposledy se jazzová a soulová hvězda objevila na světových pódiích loni v listopadu po boku Eltona Johna na jeho koncertu. Americká média tvrdí, že zpěvačka je momentálně ve svém domě v Detroitu obklopena příbuznými. Ti ale naději již ztrácí a cítí, že čas loučení přišel...

Už od roku 2011 bojuje Franklin s rakovinou slinivky. Nádorové onemocnění je v její rodině dědičné už po dlouhé generace a všichni tři její sourozenci této zrádné nemoci již podlehli. Ani životní styl jí na zdravotním stavu rozhodně nepřidal - dříve se zpěvačka léčila z alkoholové závislosti a kouřila každý spoustu cigaret.

‚‚Aretha je obklopena rodinou a svými blízkými. Bude nám strašně chybět, jako matka, sestra, kamarádka, sestřenice. Ale její odkaz je mnohem silnější,‘‘ napsal v ofiiálním vyjádření Arethin dlouholetý přítel, novinář Roger Friedman.

Kromě 18 cen Grammy má také ocenění Grammy za celoživotní dílo, které získala v roce 1994. V roce 1987 se stala dokonce první ženou, která byla uvedena do rock‘n‘rollové síně slávy. A časopis Rolling Stone ji zařadil mezi nejlepší zpěváky všech dob. Mezi jejími posledními nejzářnějšími vystoupeními patří sólo na inauguraci amerického prezidenta Baracka Obamy.

Sdílejte článek
Štítky rakovina slinivky Aretha Franklin smíření

Přečtěte si také