TopStar

7. února 2014 16:37

Jana Fikotová

Bolek Polívka prý dával jasně najevo: Hvězda jsem já, ne Dáša Havlová

Druhé pokračování kultovní komedie Dědictví s Bolkem Polívkou (64) a Dagmar Havlovou (60) nemá moc dobré ohlasy. Samotné natáčení bylo prý samá přetvářka.

Úcta nebo jen pózy? I když prý od druhého pokračování chtěla dát údajně Dagmar Havlová ruce pryč, nakonec si ve filmu Dědictví aneb Kurvaseneříká zahrála. S původní rolí Vlasty to ale nemá zdaleka nic společného. „Volal jsem jí, než jsme začali natáčet a řekla, že se jí do toho nechce. Že prý je momentálně někde jinde. Tak jsem ji nechal umřít,“ vysvětlil Polívka, podle kterého na place Havlovou moc nevnímali jako herečku, ale jako bývalou první dámu.

V přítomnosti Dagmar Havlové se podle Bolka téměř každý při natáčení přetvařoval a choval poníženě. „Dáša stále vyzařuje tu honosnost první dámy, takže lidé kolem ní se chovají prostě jinak než obvykle. To já jsem byl jiný. Ve filmu jsem za hvězdu já a taky jsem jí to patřičně dával najevo,“ vtipkoval Polívka.

Podle novinářů a prvních diváků film moc nepovedl. Zda to bylo tím, že do toho všichni herci nešli s takovou nadsázkou jako v prvním díle nebo jinou režií (první díl natočila Věra Chytilová), to musíte posoudit sami. I kritizované filmy umí v kinech překvapit.

-juf-

[[nid:2155312]]

Přečtěte si také