TopStar

4. července 2013 14:10

Denisa Nováková

Bondovy ženy likviduje rakovina

Irský herec Pierce Brosnan (60) právě prožívá nejtěžší chvíle svého života. Po tříletém boji s rakovinou vaječníků zemřela jeho adoptivní dcera Charlotte (42).

Herec se tak znova musí vyrovnat s velkou ztrátou. Právě této zákeřné nemoci totiž před dvaadvaceti lety podlehla Brosnanova první žena, australská herečka Cassandra Harris a před ní i její matka.

Brosnan okamžitě přerušil natáčení špionážního thrilleru November man ve východní Evropě a letěl za svou dcerou do Londýna.

„Moje drahá dcera Charlotte Emily 28. června o druhé hodině odpolední odešla na věčný odpočinek. Podlehla rakovině vaječníků. Byl při ní nejen manžel Alex, děti Isabella (14) a Lucas (8), ale i její bratři Christopher (40), Sean (29), Dylan (16) a Paris (12),” svěřil se Brosnan magazínu People.

„Charlotte s rakovinou bojovala ušlechtile, lidsky, odvážně a důstojně. Srdce nám tíží ztráta našeho krásného děvčátka. Modlíme se za ni a za to, aby byl brzy dostupný lék na tuto mizernou chorobu. Děkujeme všem za upřímnou soustrast,“ dodal zdrcený herec.

Charlotte bylo devět, když si její matka v roce 1980 vzala Pierce Brosnana. Herec obě Cassandřiny děti adoptoval poté, co Charlotte a Christopherovi v roce 1986 zemřel jejich otec Dermont Harris.

„Prostě jsme do sebe zapadli jako rodina,“ řekl tehdy herec. „Nejdřív jsem pro děti byl Pierce, pak tatínek Pierce a nakonec táta.“

Bývalá Bond girl (For Your Eyes Only 1981) Cassandra Harris onemocněla při natáčení v Indii v roce 1987. Poté, co jí byla diagnostikovaná rakovina vaječníků, bojovala s nemocí dlouhé čtyři roky. Herečce bylo pouhých 43 let, když v prosinci 1991 zemřela v Los Angeles.

I když Brosnan na smrtelném lůžku své manželce přísahal, že se už nikdy neožení, svůj slib porušil. Tři roky po Cassandřině smrti se setkal s novinářkou Keely Shaye Smith a v roce 2001 si ji také vzal za ženu. Dnes spolu mají dva syny, Dylana a Parise.

„Vím, jaké to je být vdovec a jaké to je najít znovu lásku. Na Cassie a její boj proti rakovině ale nikdy nezapomenu. Pořád ji budu mít v srdci,“ říká představitel agenta 007.

Smutná událost nenechala klidným ani Brosnanovy přátele. Na Twitteru a Facebooku se objevilo mnoho projevů upřímné soustrasti.

Bývalá Bond girl Denise Richards (42) napsala: „Mé srdce je s Piercem a jeho rodinou ... je to tak zničující.“ Stephanie Zimbalist (57), která hrála s Brosnanem v televizním seriálu Remington Steele, zveřejnila na Facebooku tuto zprávu: „Přidejte se k nám a pošlete lásku, modlitbu a sympatie Pierce Brosnanovi a jeho rodině.“

Televizní moderátorka Eamonn Holmes (53) uvedla na Twitteru: „Je hrozně smutné číst dnes ráno o smrti dcery herce Pierce Brosnana. Modlím se za jeho rodinu.“

Nejmladší Brosnanův syn Paris napsal sestře na svůj Facebook velmi dojemný vzkaz: „Drahá Charlotte, jsi úžasná sestra. Teď jsem pochopil, že má v životě člověk pár důležitých lidí. A ty jsi jeden z nich. Ty jsi ta nejúžasnější žena a skutečný bojovník.“

„Budeš mi chybět, ale já na tebe budu myslet každý den,“ pokračoval Paris v láskyplném vzkazu. „Jsi pro mě opravdovou inspirací, jak bojovat za ty, které máme rádi. Budeš vždycky v mém srdci. Dnes ráno jsem se nemohl vynadívat na fotku, kde jsi mě jako novorozence držela v náručí. Plakal jsem a povídal si s tebou, protože jsi stále s námi. R. I. P. Charlotte Brosnan.“

Vznik rakoviny vaječníků může mít genetické příčiny v důsledku poruchy v BRCA1 a BRCA2. Informace o rizikách spojených s touto dědičnou zhoubnou chorobou šíří díky tomu, že si nechala provést mastektomii, i hollywoodská superstar Angelina Jolie.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také