TopStar

28. července 2013 11:50

Dagmar Dandová

Borat si nezahraje legendárního Freddieho Mercuryho

Anglický herec Sacha Baron Cohen (41) se na poslední chvíli rozhodl odstoupit od nabídky ztvárnit zpěváka britské legendární skupiny Queen Freddieho Mercuryho v životopisném díle. Podle portálu Deadline.com se údajně nepohodl se zbytkem hudební skupiny.

Kapela Queen má totiž poslední slovo při výběru scénáře a režiséra do životopisného filmu o jejich frontmanovi a zpěvákovi Freddiem Mercurym. Sacha do projektu šel s tím, že půjde o pravdivý a pikantní popis božského Mercuryho. Členové skupiny Queen ovšem chtějí odlehčenější verzi, která bude přístupná všem věkovým kategoriím.

Sachovi se taky nelíbilo, že hudebníci odmítli jak scenáristu Petera Morgana, tak režiséry Davida Finchera a Toma Hoopera. Nyní bude velmi těžké za Cohena, který se proslavil filmem Borat, najít náhradu. Herec je totiž Freddiemu neuvěřitelně podobný. Podle deníku The Sun se dokonce Sacha přihlásil na hodiny zpěvu a měl nastudované i veškeré koncerty kapely.

Zpěvák Freddie Mercury je dodnes považován za jednu z nejvýznamnějších hudebních osobností všech dob. Extravagantní hudebník s hlasovým rozsahem čítajícím čtyři oktávy složil mnohé hity kapely Queen, jako byly Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody To Love, Don´t Stop Me Now či We Are the Champions.

Mercury zemřel 24. listopadu 1991 na zápal plic, který byl pro něho smrtelný, a to v důsledku oslabení imunity virem HIV. Dožil se jen 45 let. Biografický film o jeho životě by měl mít premiéru v roce 2014.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také