TopStar

6. dubna 2019 11:00

Markéta Škorňová

Božská Marilyn bude mít svůj seriál! Stanice BBC divákům ukáže poslední měsíce jejího života

Okouzlující herečka Marilyn Monroe natočila za svou kariéru slušnou řádku filmů a mnoho snímků bylo natočeno i o herečce samotné. V tom chce pokračovat i televizní stanice BBC, která připravuje seriál o posledních šesti měsících jejího neuvěřitelného života.

Seriál o legendární herečce se zaměří na její vztah s velkými "zvířaty" Hollywoodu, ale také s americkým prezidentem Johnem F. Kennedym. Studio BBC na seriálu spolupracuje se spisovatelem Danem Seftonem a producentem Simonem Luptonem, od kterých si slibuje kvalitní podívanou.

Spisovatel Sefton má ze spolupráce velkou radost. „Jsem nadšený, že mohu lidem zprostředkovat tak neskutečný a pravdivý příběh,“ uvedl pro server BBC.

Posted by Marilyn Monroe on Friday, September 15, 2017

Seriál má zatím jen pracovní název „Poslední dny Marilyn Monroe“ a čerpá z knihy, která vyšla v roce 2010 – Poslední roky Marilyn Monroe od Keith Badman.

An hourglass shape, and and innocent face had come into fashion for women in the 1940’s especially after a decade of starlets with thin frames and serious expressions. 📷:BernardOfHollywood

Posted by Marilyn Monroe on Friday, December 7, 2018

„Seriál divákům ukáže 60. léta v Hollywoodu zase trochu jinak. Svět filmu se bude protínat se světem drsné politiky. Marilyn si vždy přála být brána vážně na hereckém poli a také celý život bojovala s mocnými muži. Tohle je téma, které hýbá i dnešní společností,“ říká Anne Pivcevic ze studia BBC.

Zatím není známo, kdo v TV ztvární slavnou krásku, ale už teď je zájem o roli veliký. Marilyn Monroe zemřela v srpnu roku 1962 ve věku 36 let. Mezi její nejslavnější snímky bezesporu patří Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky či Slaměný vdovec.

Sdílejte článek
Štítky seriál Marilyn Monroe BBC TV

Přečtěte si také