TopStar

28. června 2018 11:55

Ilona Blašková

Božský Karel Gott promluvil o jeho nové desce

Karel Gott září štěstím! Po vyprodané aréně pokřtil své nové album! Svěřil se nám, že během své nemoci už nedoufal, že někdy bude zpívat.

Karel Gott vydal po pěti letech své nové album s názvem Ta pravá. Písně k novému albu se rodily déle, než je zvykem. Trvalo to téměř pět let. Proč? „Musím říct, že to začalo dobře s velkou euforií. Protože jsem si vybíral s mezinárodního repertoáru velkých popových pecek, které jsem vždy chtěl zpívat a když jsem byl v polovině, tak jsem byl donucen to stopnout. A už jsem ani nedoufal, že bych mohl pokračovat, protože jsem nemohl vědět, jak to se mnou dopadne. A dopadlo to výborně. Díky veškeré péči o mě. Je to na tom znát, že je v té interpretaci cítit, že je v té druhé půlce víc vděku, než to bylo v té první polovině. A ten vděk je znát v tom, že když vám všechno vychází, tak to berete samozřejmě. A tady to ukázalo, že to bude třeba znamenat konec mé pěvecké kariéry nebo konec mých dnů,“ prozradil Mistr a pokračoval.

„A došlo tam také k jedné věci, která se vymyká tomu mezinárodnímu převzatému repertoáru a to je česká píseň Marka Ztraceného, který s ní přišel úplně spontánně. Ozval se, jestli by mě mohl navštívit, že má pro mě píseň. Tak jsem si jí poslechl a řekl jsem, že to je ta pravá, na pravém místě v pravou dobu," řekl zpěvák.

„Já jsem na písničky lakomý. Neskládám moc písničky ostatním. Ale v případě Karla jsem rád, že to takhle dopadlo a když bude chtít, tak napíšu další,“ prozradil Marek.

Překvapením byl obraz, který pro zadní stranu bookletu namalovala Ivana Gottová. Málokdo totiž ví, že Ivana má velký malířský talent. „Já jsem byl také překvapen, ona mi to nikdy neprozradila. Já jí v tom budu podporovat, aby takhle pokračovala. Ona je výborná portrétistka. Já sám jsem se také zkoušel malovat a nějak jsem se netrefil. Měl jsem oči moc blízko u sebe,“ řekl s úsměvem.

Pokud máte zájem o nové album Karla Gotta s jeho vlastnoručním podpisem, soutěžte na našem Facebooku.

Sdílejte článek