TopStar

2. října 2013 19:52

Jana Fikotová

Britský zpěvák vyhlásil bankrot a jezdí „sockou“

Britský zpěvák Duncan James, známý jako člen skupiny Blue, vyhlásil bankrot. Informoval o tom britský magazín London Gazette.

Skupina Blue se poprvé rozpadla v roce 2005 a následně se dala dohromady čtyři roky poté. Jejich společnost Blueworld však dlužila tisíce liber svým věřitelům. „Blue otevřeně mluvila o svých nedávných finančních těžkostech a snaží se obnovit činnost jejich společnosti,“ řekl mluvčí skupiny. Finanční těžkosti dohnaly zpěváka Duncana Jamese k tomu, že vyhlásil osobní bankrot jako druhý v pořadí z kapely po Antony Costovi.

Svědci z okolí Blue řekli tisku, že muzikanti s krachem moc nepočítali, leccos brali na lehkou váhu a teď hodně těžce nesou, že například musí cestovat veřejnou dopravou. Skupina Blue, jehož členy jsou mimo zmiňovaného Duncana Jamese a Antonyho Costy i Lee Ryan a Simon Webber, vznikla v roce 2000. Postupně vydali tři studiové desky All Rise (2001), One Love (2002) a Guilty (2003), se kterými se jim podařilo dobýt britské hudební žebříčky. Po pauze, během které vydali pět kompilačních nahrávek, připravili pro své fanoušky novou studiovku s názvem Roulette (2013). Mezi nejznámější hity patří U Make Me Wanna, Breathe Easy, One Love či Get Down.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také