TopStar

9. června 2015 15:06

Barbora Koukalová

Bude lepší než nejslavnější filmový Hitler? Takhle vypadá Pavel Kříž v roli nacistického vůdce

Chystá se film o Lídě Baarové, hvězdě filmů za první republiky, která měla pletky s vysoce postavenými nacisty, ale stejně všechny zajímá, jak moc věrně bude ztvárněn sám Adolf Hitler. A jestli se vyrovná nejslavnějšímu Adolfovi filmového plátna.

Kdo by si kdy pomyslel, že v zemi Kober 11 a Doktorů z hor může vzniknout něco jako třeba Klepání na nebeskou bránu, Lola běží o život nebo Pád Třetí říše.

Velkofilm o posledních dnech Adolfa Hitlera si udělali sami Němci a je to logické – berme to jako zvláštní formu vykoupení. Do hlavní role byl obsazen švýcarský herec Bruno Ganz, pán, co vypadá jako váš děda, který vám během nedělního oběda pod stolem podstrkuje stoeurovku, abyste "měli na zmrzlinu", a který stvořil vůdcovskou kreaci, jež se stala kultem.

Jeho Hitler se dodnes v rukou různých vtipálků vyjadřuje k aktuálnímu dění a překonat ho dokáže snad jen originál, ale to už se díkybohu nikdy nestane.

Režisér Filip Renč chystá film o Lídě Baarové, prvorepublikové slavné herečce, která volání Třetí říše neodolala a byla nakonec souzena za kolaboraci, a všichni čekáme, jak se Pavel Kříž popere s rolí muže, který dokázal změnit svět, rozhodně ne k lepšímu. A zda bude lepším Hitlerem, než byl Bruno Ganz.

(bk)


Přečtěte si také