TopStar

6. října 2017 09:10

Jiří Kubeš

A to byl můj život Playboye!

Legendární zakladatel a dlouholetý šéfredaktor věhlasného pánského časopisu. Požitkář. Buřič a intelektuál Hugh Hefner zemřel ve věku 91 let. Podle oficiálního oznámení byl v posledních momentech svého života mezi blízkými a zemřel ve svém domě v Los Angeles přirozenou smrtí.

Jeho syn, kreativní ředitel Playboy Enterprises Cooper Hefner napsal: „Můj otec prožil mimořádný a blahodárný život jako průkopník mediální kultury, stál v čele většiny významných sociálních a kulturních hnutí naší doby a zastával svobodu slova, pohlaví i občanská práva. Určoval způsob života, který leží v základech značky Playboy, jedné z nejznámějších a nejúspěšnějších za celou historii. Budeme ho velmi postrádat my i svět.“

#Playboy n — @spletnik_ru #spletnik #spletnikru #hughhefner #playboymansion

Příspěvek sdílený Spletnik (@spletnik_ru), Zář 29, 2017 v 5:52 PDT

„Život je příliš krátký na to, abychom žili cizí sen,“ říkával Hefner.

Jak vše začalo

Hefner se narodil 9. dubna 1926 v Chicagu. Na počátku své kariéry pracoval zesnulý magnát v reklamní sekci časopisu Esquire. Když se vedení časopisu rozhodlo přemístit redakci do New Yorku, požádal Hefner o zvýšení platu o 5 dolarů, aby měl na vlak. Byl odmítnut. Vzteklý dal výpověď a přistoupil k realizaci svého snu – vytvoření vlastního amerického a ostatně i světového časopisu.

Zkrachovalý chlapec

Pracovní název časopisu měl být Stag Party („Pánská jízda“), ale Hefner ho odmítl, aby se nedostal do konfliktu s tehdejším časopisem Stag Magazine. Vznikla tedy varianta Playboy – to byl rovněž název automobilové dílny, kde pracovala matka jeho kamaráda. Světové logo králíka s motýlkem na krku namaloval během půl hodiny.

Not only is it #NewBeerFriday, it's also #NewBreweryFriday! I have tasting notes on the new stuff from @kiitosbrewing along with beers from @uintabrewing @straptankbrewingco @epicbrewing & @boulevard_beer - it's all @utahbeerblog . #utah #beer #utahbeer #utahbrewery #beerart #beerblog #utahblogger #hughhefner #beerblogger #craftbeernotcrapbeer #drinklocal #drinkutah #drinkslc #drink #craftbeer #beersofinstagram #beerlovers #welovebeer #utahcraftbeer #saltlakecity #utahgram #instautah #beerstagram #instabeer #wedrinkslc #utahbeerblog

Příspěvek sdílený Mikey (@utahbeerblog), Zář 29, 2017 v 5:51 PDT

Děkuji, Marilyn

Na titulní straně prvního vydání (prosinec 1953) se vyjímala Marilyn Monroe a uvnitř byly ty nejpeprnější snímky. Hugh vytvořil celé číslo u sebe doma v kuchyni. Vzácné fotografie božské Marilyn hledal redaktor dlouho a vykoupil je za 500 dolarů. Peníze na fotky a ostatně i vydání si musel Hefner půjčovat všude možně, dokonce u své matky. 70 tisíc exemplářů se rozletělo jako blesk a za 12 dnů byly vyprodány. Nyní prvotní vydání sběratelé prodávají za nejméně 4 tisíce dolarů. Což je v přepočtu přes sto tisíc korun.

Můžete být zároveň pečlivým člověkem, a zároveň přemýšlet o kráse prsou

Hefner byl bezpochyby nadprůměrně inteligentním mužem. Jeho inteligenční kvocient měl hodnotu 152. Pro srovnání, mezi laureáty Nobelovy ceny je valná většina těch, jejichž IQ se pohybuje mezi 145 a 150, a to se považuje za nadprůměrně vysoký výsledek.

Budete se chovat slušně?

Aby Playboy vybral dívku jako krásku měsíce nebo roku, musí splňovat řadu podmínek uvedených ve smlouvě: chovat se podle ustanovených norem, znát životopis Hefnera a historii vzniku časopisu. A po dobu dvou let se nesmí nechat fotit nahá jinde než pro Playboy.

„Nikdy jsem nepovažoval Playboy za časopis o sexu. Pro mě byl vždy o životním stylu, ve kterém sex samozřejmě svou roli hraje,“ nechal se mediální magnát slyšet v roce 2002 v rozhovoru pro CNN. Hned vedle obnažených dívek a rad pro muže, jak si vybrat správný oblek nebo automobil se v časopisu tiskly i rozhovory se známými politiky, herci a umělci celkově. Zároveň se v několika výtiscích objevily i povídky Kerouaca, Bradburyho, Fleminga a dalších zvučných jmen ze světa literatury. Právě kvůli tomuto se mezi americkou smetánkou usadila fráze: „Čtu Playboy jen kvůli článkům.“

Strohý dress code

Známá pracovní uniforma „sexy bunny“ je outfitem slečen v uzavřeném klubu Playboy a stala se patentem na úřadě v USA. Skládá se z atlasového živůtku, králičích uší a ocásku.

Day #17 in #blackfolksmagic #blackgirlmagic #blackhistorymonth #playboyuniform #bunnysuit #zeldawinnvaldes #dopeness

Příspěvek sdílený C Michelle James (@thickfit_chelle), Úno 17, 2017 v 9:28 PST

Trump to stihl všude

Zástupci mužského pohlaví figurovali na titulních stranách časopisu desetkrát. Mezi nimi jsou američtí herci Steve Martin, Leslie Nielsen a taky současný americký prezident Donald Trump. Po prezidentských volbách se právě rozhovor pro Playboy s Trumpem stal studnicí informací o jednom z nejznámějších mužů současného politického dění.

14 krát Pamela

Nejčastěji ze všech se na titulkách objevovala Pamela Anderson, až čtrnáct krát. K jejímu prvnímu angažmá došlo za nečekaných okolností. Pamela roznášela pivo na fotbalovém zápasu, kde ji oslovil manažer Playboye.

Věčný Hugh

Hefner byl výkonným šéfredaktorem časopisu celých 64 let. Tento úspěch je uveden v Guinnessově knize rekordů. „Filosofie Playboye je úzce spjata s americkým snem. Je to politická filosofie, se kterou jsem se narodil, a které jsem se držel po celou dobu své redakční kariéry. Byla doopravdy svobodou osobní, politickou i ekonomickou,“ zdůraznil stařičký šibal ideologii časopisu s důrazem na svobodu osobní.

Promiňte, byly jsme rozhořčené

Na podzim roku 2015 schválil Hefner návrh na modernizaci časopisu, kdy odebral z tištěné verze fotografie ve stylu „nude“. Změnu redakční politiky objasnil přáním rozšířit zázemí čtenářů. V únoru letošního roku se však „nahotinky“ na stránky časopisu vrátily.

#rip to one of my idiols #playboy #god #hughhefner

Příspěvek sdílený veggie_freshingtin (@veggie_freshingtin), Zář 29, 2017 v 5:49 PDT

Smrt Hugha Hefnera zasáhla všechny po svém, i jeho manželka Crystal Harris truchlí a to po boku nových dílů seriálu Hra o trůny, jejichž fotky vesele přidává na sociální sítě. Majetek jednoho z nejvlivnějších mužů planety se odhaduje na 43 milionů dolarů. Celé jmění s velkou pravděpodobností připadne jeho čtyřem dětem, Crystal si totiž zavařila do konce života předmanželskou smlouvou.

Hugh Hefner no le dejó herencia a su esposa y será enterrado junto a Marilyn Monroe. Crystal Harris, la joven de 30 aos, viuda de Hugh Hefner no heredó nada de su esposo, fundador del imperio Playboy. Pese a la fortuna estimada en más de 40 millones de dólares, ninguno de ellos le quedó a la hermosa rubia, pues así se determinó en un acuerdo prenupcial y según medios internacionales, él no la agregó a su testamento. La fortuna del hombre de 91 aos será repartida entre sus cuatro hijos: Christie, David, Marston y Cooper, la Universidad del Sur de California y algunas organizaciones benéficas. Asimismo, el fundador de la revista será enterrado en el Westwood Village Memorial Park en Los Ángeles junto a la actriz icónica Marilyn Monroe. #Mundo #Espectaculos #HughHefner #Playboy #Herencia #28Sep

Příspěvek sdílený Noticiero 24 Horas (Al día) (@noticias24hrs), Zář 28, 2017 v 7:36 PDT

Sdílejte článek
Štítky playboy Hugh Hefner intelektuál buřič

Přečtěte si také