TopStar

10. prosince 2013 09:02

Bývalý majitel Porsche, ve kterém zemřel Paul Walker, promluvil. "To auto bylo nevyzpytatelné."

Padesátiletý Eric Olberz vůz, ve kterém zemřel herec Paul Walker a jeho přítel Roger Rodaz (ten řídíl), raději prodal. "Choval se nevyzpytatelně a měl tendenci stávkovat," řekl reportérům Daily News.

Profesionální závodník Eric Olberz je přesvědčen, že řidič neudržel auto na silnici například kvůli olejové skvrně nebo jiné nerovnosti. "To auto vyžadovalo v některých momentech velmi pevnou ruku, volant bylo potřeba občas sevřít a vůz krotit," poznamenal Olberz s tím, že sám se naučil své Porsche respektovat.

Často s ním prý jezdil do hor a tam se auto chovalo bezproblémově. "V zatáčkách jsem se naučil na něj nešlapat, aby sedělo." Velké obavy měl z jízdy po namrzlém povrchu. "To mě děsilo, ale s takovým autem musíte s nejistotou na ledu počítat."

V roce 2008 Olberz vůz prodal dalšímu majiteli, od kterého pak putoval do vlastnictví Rogera Rodase. Sám Olberz měl autonehodu s jiným typem Porsche (Laguna Seca Raceway) před několika týdny. "Nebylo to nic moc," přiznává. "Měl jsem vnitřní krvácení a auto skončilo v troskách. Walkerova nehoda mě šokovala."

Podrobnosti k tragédii naleznete ve Fotogaleriích a článcích:

Sdílejte článek

Přečtěte si také