TopStar

27. září 2017 17:08

Jiří Kubeš

Captain Jack velí ženské armádě v novém remixu klipu In The Army Now 2017

Bratislava 30. srpna 2017 – Uniforma a červená čepice, vizuální značka formace Captain Jack, přichází s avizovanou skladbou In the Army Now 2017.

Jeden z najúspěšnejších tanečních projektů 90. let, Captain Jack, je zpět a s novým videoklipem. Nejnovější comebacková skladba ho vrací do mateřského prostředí. Je to totiž předělávka slávneho hitu skupiny Status Quo z 80. let In the Army Now, který vyprodukovali bratři Bollandovci, stojící i za největšími hity legendárního rakouského zpěváka Falca.

V nejnovějším klipě In The Army Now dostal Captain Jack “na povel” družstvo 15ti vojenských nováčků, tvořených pouze krásnější polovicí lidstva. Na Slovensku se objevil v červenci na festivale Cibula v Holíči a neplánovaně i na záhorácké svatbě.

„Captain Jack je jedním ze symbolů úspěšné evropské dancefloorové vlny 90. let, která opakovaně dokazuje svojí mimořádnou oblíbenost. Nepochybuji o tom, že se na Slovensko ještě vrátí, když reakce slovenského publika na jeho vystoupení, i jeho bezprostřednost, byla více než skvělá,” řekl Michal Slončík z agentury Urbano Artist Booking.

Projekt vymyslel německý producent Udo Niebergall jako jedinečný mix tanečních a pochodově-vojenských rytmů. Důležitý byl image i název, který ho bezpečně odlišil od konkurence. Captain Jack v různých variacích uniformy, ale zásadně v červené vojenské čepici. Ideálního protagonistu do tohto modelu našel v osobě Frankyho Gee, který jistý čas sloužil v jednotkách americké armády umístěných v Německu, kde po skončení služby zůstal. Captain Jack sa stal jedním z fenoménů evropského danceflooru 90. let. Na jeho kontě je téměř 20 zlatých a platinových desek a víc než 40 miliónů prodaných nosičů a staženích. Po smrti Frankyho Gee v roce 2005 trvalo tři roky než se našel nový nositel této značky. Stal se jím Bruce Lacy, po jehož boku se vystřídalo postupně vícero vokalistek. V současnosti to je Michelle Stanley.

Sdílejte článek
Štítky show zpěvák

Přečtěte si také