TopStar

7. srpna 2018 11:00

Ilona Blašková

Celebrity a drogy: Kdo všechno jim propadl?

Máte-li hodně peněz, získáte pocit, že můžete spoustu věcí. Pokud k téhle iluzi přidáte ještě bohémský život umělce, a rozervanou duši, dost často z téhle rovnice vychází krom jiného i výsledek DROGY. A ať už ten důvod prvních dávek byl jakýkoliv, konce bývají víc než smutné. Nejdříve s drogami experimentovali, většina z nich jim propadla a někteří zaplatili daň nejvyšší.

Kdysi krásná, svěží a talentovaná herečka a zpěvačka Lindsay Lohan propadla alkoholu a drogám, když ji bylo 21 let. Kvůli drogám byla několikrát ve vězení a z policejních portrétů by už mohla mít vlastní výstavu. Kvůli kokainu vypadá mnohem starší, než je a za plastické operace utrácí majlant.

Ani roztomilý Kevin z komedie Sám doma si už moc podobný není. Macaulay Culkin drogám podlehl tak, že budil hrůzu. Po rozchodu s herečkou Milou Kunis se dokonce předávkoval heroinem a měl prý namále.

Angelina Jolie je prý ráda, že své temné období vůbec přežila. Během své drogové dráhy vyzkoušela úplně všechno, co bylo k mání.

Topmodelka Kate Moss byla dlouhou dobu závislá na kokainu. A k tomu si přidejte 20 let intenzivního kouření. Když ji fotografové načapali, jak šňupe kokain, přišla díky tomu na dlouhou dobu i o práci. I když dnes už zase pracuje a je prý čistá, temná minulost si svou daň vybrala a Kate bez make-upu vypadá o 10 let starší.

Drogám podlehly i některé české celebrity. Asi nejznámější je jedna z nejpopulárnějších moderátorek Tereza Pergnerová, která jim podlehla v době, kdy ji milovali miliony diváků. Dnes už je čistá a znovu moderuje. Na rozjetou kariéru dokázala navázat díky moderování reality show Vyvolení. I když se na ní drogová minulost podepsala, Tereza dnes vypadá spokojeně, znovu moderuje a je šťastnou mámou dvou dětí.

To zpěvák Michal Penk se mezi drogami potácí sem a tam. Jednou je čistý a nadšený do práce, podruhé přestane komunikovat a je znovu v kolotoči závislosti. Dnes už nad Michalem producenti zlomili hůl a on sám pomoc odmítá.

Drogy mohou přinést krátkodobé štěstí, dlouhodobé trápení, ale i smrt. Asi největší obětí opiátů zůstane navždy Král rock´n´rollu Elvis Presley. Oficiálně se předávkoval, podle některých ale smrt jen fingoval a stále žije. Na drogové excesy doplatila i zpěvačka s jedinečným hlasem Amy Winehouse. Následovala tak další oběti z řad muzikantů, kteří to s drogami přehnali. Jako například Janis Joplin, Prince, Curta Cobaina nebo Jima Morrisona. Mezi poslední oběti opiátů patří zpěvačka Whitney Houston nebo herec Heath Ledger.

Sdílejte článek