TopStar

13. února 2019 10:20

Tereza Šulcová

CENY BAFTA: Princ William mluvil s Bradleym Cooperem o filmu Zrodila se hvězda

Vévoda z Cambridge je od roku 2010 prezidentem Britské akademie filmového a televizního umění, takže není divu, že na tento galavečer přišel i se svou manželkou Kate Middletonovou.

Vévodkyně oslnila diváky krásnými šaty od návrháře Alexandera McQueena. Po ceremonii přivítal královský pár všechny nominované i vítěze včetně režisérů filmů Favoritka, Bohemian Rhapsody, Roma a další.

„Gratulujeme, je to skvělý film,“ řekl princ William režisérovi filmu Zrodila se hvězda Bradleymu Cooperovi. „Jsem nevěděl, že umíte zpívat,“ zažertoval princ. „Já taky ne,“ oplatil stejnou mincí Cooper.

„Věděl jste od začátku, jak chcete film natočit?“ zeptal se vévoda. „Ne, nevěděl,“ přiznává partner Iriny Shaykové. „Ale pak jsem dostal nápad a bylo to,“ dodává. „Je to opravdu úžasný příběh,“ přiznává Jeho královská Výsost vévoda z Cambridge.

Snímek Zrodila se hvězda získal cenu BAFTA v kategorii „Nejlepší filmová hudba“, ovšem v kategoriích „Nejlepší film“ nebo „Nejlepší herečka v hlavní roli“ se neprosadil. Lady Gaga se tak musí spokojit pouze s jedním oceněním. Ovšem její skladba Shallow získala na předávání cen Grammy dva tituly, a to ve skupině „Nejlepší skladba“ a „Nejlepší popové duo“. Celkem tedy píseň získala tři ocenění.

Lady Gaga přebírala ceny na Grammy, zatímco Bradley Cooper ji zastupoval s přítelkyní Irinou Shaykovou na BAFTA. Předávání cen totiž proběhlo v téměř stejný čas. Zpěvačka podporovala kampaň britské rodiny Heads Together, která má pomáhat duševnímu zdraví. „Jsem tak pyšná, že jsem součástí filmu, který se zabývá otázkami duševního zdraví. Spousta lidí se s problémy vypořádá sama, ale ne všichni. Takže pokud uvidíte někoho na dně, neotáčejte se zády. Pomozte mu,“ apeluje Gaga.

Sdílejte článek

Přečtěte si také