TopStar

8. května 2013 06:30

Dagmar Dandová

Chantal Poullain: Vrátila se ke své minulosti

Herečka Chantal Poullain (56) je sice původem z Marseille, ale už několik let žije v Čechách. Ze slunného jihu přišla do Česka kvůli Bolkovi Polívkovi, a i když už spolu nejsou, nelituje toho.

„Francii jsem nikdy neopustila, šla jsem jen za láskou. Kdysi sice byly Čechy trochu šedé, ale dneska už nejsou…“

Poullain musela po krachu manželství hledat nový smysl života a ten našla nejen ve výchově syna Vladimíra, ale i v psaní a objevování nových věcí.

„Tajemství nejen francouzské kuchyně, ale vůbec všeho v životě, je dělat věci jednoduše a s láskou. I když česky moc nečtu, tenhle citát z knihy Láska, duše a francouzská kuchyně mohu klidně podepsat,“ řekla šarmantní herečka.

Poullain nedávno vydala knížku Život na laně, v níž rekapituluje svůj život. Nejde ale o klasický životopis, ale o zaznamenání určitých prožitků.

„V knížce se promítají důležitá témata mého života jako je rodina, emigrace, jazyk a láska. Musím se přiznat, že jsem v určitých momentech některé dveře vzpomínek zavřela a klíče někam uložila s nadějí, že je už nenajdu. Nechtěla jsem je už nikdy otevřít, ale kvůli knížce jsem to udělala. Musela jsem pochopit, jak je důležité nebát se s odstupem času podívat na určité věci z minulosti, i když to není jednoduché.“

Chantal Poullain se v roce 2002 rozvedla s hercem Bolkem Polívkou. Říká se, že hlavním důvodem rozchodu bylo to, že nechtěla žít na vesnici v Olšanech, kde Polívka vybudoval svoji farmu. Bohužel farma je asi prokletá, protože na ni letos Krajský soud v Brně vyhlásil konkurz. O tom, co bude dál se zadluženou firmou, rozhodne konkurzní správce a věřitelé, protože dluhy farmy dosáhly až 56 milionů korun.

-dad-


Přečtěte si také