TopStar

7. ledna 2018 10:30

Chcete se ‚‚vzdělávat“? Navštivte muzeum Justina Biebera

Když má Ronaldo letiště, proč by Justin nemohl mít muzeum! V listopadu letošního roku se v provincii Ontario na východu Kanady otevře personální muzeum kanadského zpěváka Justina Biebera. V muzeu budou představeny cenné věci, které interpretovi patří a babička s dědečkem Biebera je do tohoto muzea přinesli. Nasbíralo se přes 100 exponátů. CBSnews informují, že sbírka se bude každoročně navyšovat.

Mezi vystavenými exponáty bude například zpěvákova cena Grammy, hokejová taška, osobní dopisy a Justinovy mikrofony. Malé městečko Stratford už dávno láká své návštěvníky a turisty právě na Justina Biebera. V roce 2010 vytvořila městská turistická rada mapu Bieber-iffic Map, která vede přes všechna muzikantova místa, která navšítivil, či kde působil. Celé město doufá, že otevření nového muzea jim zvýší návštěvnost ještě více.

Justin Bieber se narodil 1. března 1994 v nemocnici kanadského města Londýn a vyrostl v nedalekém Stratfordu. Jako dítě miloval Bieber hokej, fotbal, šachy a samozřejmě nejvíce se věnoval hudbě. Sám se naučil hrát na klavír, bicí, kytaru a trumpetu.

Začátkem roku 2007, když mu bylo pouhých 12 let, Justin zazpíval píseň So Sick na místní talentové soutěži. Vysloužil si tím druhé místo. Jeho matka Patricia Mallette zveřejnila video na YouTube, aby se mohla pochlubit svým známým. Nečekala však, že video budou sledovat i cizí lidé a Justinova sláva poroste tak radikálně. Hudební manager Scooter Braun viděl video také a okamžitě se na chlapcovu matku obrátil.

Brzy poté podepsal Justin smlouvu s Raymond Braun Media Group a jeho debutový singl One Time z roku 2009 se dostal do top 30 skladeb hned v několika zemích.

V roce 2013 si Justin Bieber vysloužil cenu briliantové certifikace od Recording Industry Association of America za svůj singl Baby, který se stal nejoceňovanějším vůbec. Dnes prodal Justin kolem 100 milionů svých desek, čímž se zasloužil o jméno nejprodávanějšího kanadského zpěváka a jednoho z nejprodávanějších po celém světě.

V dnešní době má Bieber na účtu šest nominací a jednu výhru hudební ceny Grammy, dvě ceny BRIT, pět prémií NRJ Music Awards a čtrnáct cen Billboard Music Awards. Získal si rovněž dvanáct ocenění American Music Awards a dvacet tři na Teen Choice Awards. Justin má také čtrnáct rekordů v Guinnessově knize. Chlapec je zkrátka dítě štěstěny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také