TopStar

3. května 2018 10:12

Chcete si pobrečet nebo objevit dosud nepoznané životní příběhy? Podívejte se na tyto filmy

Většinou filmy podle skutečných událostí pojednávají o nějakých známých historických či současných osobnostech. V našem seznamu jsme se jich vyvarovali a vybrali ty, které mohou působit zcela nereálně, i přesto je opak pravdou. Pojďme se podívat na snímky, které zasáhly miliony fanoušků přímo do srdce a zlomily nejednoho cynika.

12 let v řetězech (2013)

Solomon Northup měl vše, po čem mohl toužit. Vzdělání, milující rodinu, popularitu a práci, kterou miloval. Ale především měl svobodu. A právě svobodu v té době mnozí lidé odlišné pleti neměli a byli otroky. Jednoho dne nabídli Solomonovi zajímavou pracovní nabídku. A v tu dobu o vše, především o svobodu přišel. Strávil celých 12 let v otroctví, i přesto se mu podařilo vrátit k rodině. Následkem hrůzných událostí napsal knihu a právě podle ní byl natočen tento film.

Hačikó příběh psa (2009)

Hačikó je pes, který byl roku 1923 darován profesorovi Tokijské univerzity. Profesor si mazlíčka natolik zamiloval, že s ním trávil téměř každou chvíli a pejsek svého páníčka na oplátku doprovázel den co den do práce a po práci na něj čekal na nádraží. Jednoho dne se ale profesor nevrátil, dostal totiž přímo v práci infakrt a na místě zemřel. Hačikó chodil na nádraží následujících neuvěřitelných devět let, dokud sám nezemřel. Tento příběh otřásl celým Japonskem a poté i celým světem. Filmové zpracování s Richardem Gerem je druhým filmovým představení věrného Hačika. A věřte, že bez kapesníků se zde neobejdete.

Pianista (2002)

Film je příběhem Wladyslawa Szpilmana, jednoho z nejlepších pianistů Polska 30. let minulého století. Představuje tvorbu člověka, který absolutně nepočítá a není připraven na rány osudu a druhou světovou válku. Všechny situace a celkový stav společnosti ho sice lámal, ale nezlomil. A právě to je podstata celého filmu, síla charakteru jednotlivce.

Schindlerův seznam (1993)

Film podle románové předlohy Thomase Keneallyho na motivy skutečných událostí pojednává o Oskaru Schindlerovi, členovi nacistické partaje a skutečného árijce. Roku 1942 tento muž náhle otevřel oči a uvědomil si, že nemůže být součástí nacistického režimu. Na záchranu 1100 židovských životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění.

Kluci nepláčou (1999)

Teena Brandon je děvče z malého městečka, co utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Dokonce se chce stát mužem i chirurgickou cestou, ovšem operace se nedožije. Dva dívčini známí poznají, že jde o ženu a znásilní ji. Teena podala oznámení na policii, ovšem vrchní šerif ho zamítl. Zároveň se o udání dověděli pachatelé a Teenu zabili. Na plátnech působí snímek neúnosně, ovšem stojí to za to.


Přečtěte si také