TopStar

26. července 2018 10:00

Ilona Blašková

„Cheat days“ neboli nezřízené přejídání se je velkým hitem zahraničních youtuberů

Plavková sezóna vyžaduje o něco větší disciplínu co se týče sportu i jídelníčku. Jenomže pozor! Poslední dobou se mezi zahraničními youtubery rozmohl trend v nezřízeném přejídání se během hřešících dnů tzv. cheat days. Při nich dokážou křehké krásky do sebe narvat neuvěřitelné množství jídla.

Stephanii Buttermore sleduje téměř půl miliónu lidí. Její vášní je fitness a natáčení videí, ve kterých si naplno užívá obžerství. Během jediného dne zvládne spořádat deset tisíc kalorií. Koblihy, hranolky, pizza, smažená kuřata, dorty a zmrzlina. Všechny potraviny, kterým se normálně vyhýbá do Stephanie zahučí během cheat days jako po másle. Výzvu na spořádání deseti tisíc kalorií podstupuje čím dál víc youtuberů. Zdravé ženě přitom na den stačí přijmout patnácti set až dva tisíce kalorií.

S tím ale nesouhlasí trenér celebrit a odborník na výživu Jakub Bína. Podle něj má nezřízené obžerství spoustu negativních účinků na zdraví. „Bude to výkyv stoprocentně na střeva. Pokud v nějaké dietě jím hlavně ovoce, zeleninu, masa ořechy a tak dále a pak se zaplácám koblihami, tak to ty střeva prostě nedají a budou se z toho vzpamatovávat třeba týden. Do krve se vyplaví více inzulínu, to znamená že člověk bude šťastný, ale o to druhý den bude propad větší,“ prozradil nutriční specialista.

Ve snaze mít co největší sledovanost zašel youtuber Erik The Electric ještě dál. Na extrémních přejídacích výzvách postavil svůj youtube kanál a v jednom z videí spořádal neuvěřitelných stotisíc kalorií. Tady jde už opravdu o hazard se zdravím, kterým se určitě nenechte inspirovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také