TopStar

2. ledna 2018 11:20

Chvilka retro: Co si Marilyn Monroe slíbila k Novému roku 1956?

Nový rok – skvělý důvod vytvořit si seznam předsevzetí, která nás budou stimulovat k roku ještě lepšímu. Takové seznamy si píšou i mnohé hvězdy. Jeden z nejslavnějších seznamů si napsala herečka Marilyn Monroe. A co si dala za předsevzetí v pro rok 1956?

V roce 1955 byla Marilyn Monroe známou celebritou. Herečka si v té době už stačila zahrát ve filmech ‚‚Páni mají radši blondýnky“ a ‚‚Jak si vzít milionáře“. Nehledě na neuvěřitelný úspěch a záři slávy, které na herečku dopadly, Marilyn se nechystala zastavit a chtěla se stále zdokonalovat. Tehdy devětadvacetiletá Marilyn Monroe už měla přesnou představu, jak může svůj život zlepšit a své herecké návyky inovovat.

Nehledě na to, že Marilyn bylo přezdíváno sex symbol Hollywoodu, ona sama byla už od svých mladých let velmi zapálená do své profese a brala ji velmi vážně. Právě proto takřka pronásledovala amerického režiséra a vedoucího hereckého studia Lee Strasberga (čistě z profesních důvodů, nikoli z osobních, jak se mnozí domnívali). A právě to bylo začátkem hereckého debutu, který se na Marilyn silně odrazil. A právě seznam předsevzetí z konce roku 1955 je toho důkazem.

Marilyn si slíbila, že v dalším roce vyhradí všechny své síly, aby:

  • co nejčastěji chodila do studia ke Strasbergovi na jeho přednášky
  • nikdy nevynechávala hodiny v hereckém studiu
  • pracovala, jak jen je to možné
  • navštěvovala alespoň jednu přednášku na univerzitě, třeba literatury
  • našla si lektora tance a pracovala na své figuře

A to jsou jen některá z jejích přání. Nehledě na krátký život hvězdy, její kariéra se následující roky vyšplhala do výšin. Hrála v natolik významných snímcích jako ‚‚Někdo to rád horké“, ‚‚Autobusová zastávka“ nebo ‚‚Mustangové“. Stala se tak jednou z nejvýznamnějších hereček své doby. Zda tomu dopomohl právě tento seznam, to lze říci jen těžko, ale proč to nevyzkoušet na sobě?

Sdílejte článek
Štítky Nový rok Někdo to rád horké Marilyn Monroe novoroční předsevzetí sex symbol retro

Přečtěte si také