TopStar

19. února 2018 13:00

Chvilka retro: Elizabeth Taylor a její osudová fotografie z Oscarů

Někdejší královna Hollywoodu a sex symbol. Jedna z nejtalentovanějších hereček za celou historii filmového průmyslu. Ikona stylu a rekordmanka v osobním životě (herečka byla vdaná osmkrát!). Prvního Oscara získala Elizabeth Taylor roku 1961 a právě z tohoto předávání je i její nejslavnější snímek. Sama herečka o něm mluvila jako o osudovém. A proč?

Elizabeth Taylor považují mnozí za nejkrásnější a nejvýznamnější ženu Hollywoodu i v současnosti. Svého prvního Oscara si kráska vysloužila za snímek ‚‚Butterfield 8‘‘ v hlavní ženské roli. Hodinu po předání Oscara byl vyfocen asi nejznámější Elizabethin snímek a odráží hned několik důležitých bodů ze života herecké ikony.

Na fotce vypadá Elizabeth velmi uvolněně a šťastně. Málokdo ale ví, že jen 2 hodiny před ceremonií Taylor omdlela v zákulisí - šlo o nervozitu před předáváním cen. To ale stále není vše. 6 týdnů před předáváním podstoupila herečka tracheotomii (na krku je znát šrám od trubice, kterou do ní zavedli). V době natáčení snímku ‚‚Kleopatra‘‘ totiž Elizabeth chytila zápal plic a byla krok od smrti.

O této tragické nemoci promluvila Taylor i při svém proslovu na ceremonii: ‚‚Před nějakou dobou to vypadalo, že zemřu kvůli zápalu plic. Jsem velmi ráda, že mě všichni považujete za herečku a ne filmovou hvězdu,‘‘ okomentovala Elizabeth svůj první úspěch.

Je třeba zmínit i snubní prsten, který herečka nedlouho po předávání ze svého prsteníčku sundala. Tato fotka byla pořízena jen 3 měsíce před jejím rozvodem s jejím čtvrtým manželem Eddiem Fisherem. O 3 roky později se vdala Taylor popáté, se svým hereckým kolegou z filmu ‚‚Kleopatra‘‘ Richardem Burtonem (tento snímek jí přinesl Oscara druhého).

Tahle fotografie se považuje za jednu z nejkultovnějších fotografií celé historie předávání cen Oscara. Štěstí, tragédie, láska, odloučení, vítězství - to vše je zaznamenáno na jediném snímku. Snímku, který tolik vypověděl o neutuchající hvězdě filmových pláten.

Sdílejte článek

Přečtěte si také