TopStar

28. dubna 2015 02:55

Petr Cífka

Clarkson a spol. perou špinavé prádlo: V Top Gear měli stejně skončit! Víme kdy a proč

Po předčasném odchodu hlavního mozku celé show se najednou začíná prát špinavé prádlo,

Jen co utichla aféra Jeremyho Clarksona a BBC udělalo za dosavadním Top Gearem tlustou čáru, začali se k pořadu vyjadřovat zbylí dva moderátoři. James May si zřídil YouTube kanál, kde se věnoval vaření, Richard Hammond udělal něco podobného o týden později a natočil krátký film o ovcích. V obou případech šlo hlavně o recesi, ale také vzkaz fanouškům, že se dotyční nudí. Po chvilce mlčení se konečně na Twitter vrátil i Jeremy Clarkson a ve svém sloupku vzkázal, že jedno dítě opustil, ale na dalším už pracuje.

To odstartovalo další vlnu spekulací, přičemž BBC souběžně oznámilo, že v létě odvysílá nedokončené epizody (bez vstupů ze studia, které moderátoři nestihli dotočit) a na rok 2016 chystá zbrusu nový Top Gear s novými moderátory.

Po této zprávě se James May odhodlal, pro změnu ve svém sloupku, promluvit a uvést věci na pravou míru. Fanoušci samozřejmě křičí a nadávají na jakékoliv potenciální moderátorské nováčky. Podle nich už Top Gear nikdy nebude Top Gearem a do jisté míry samozřejmě mají pravdu. Éra Jeremyho Clarksona skončila. BBC sice doufalo, že Maye a Hammonda udrží ještě dva, tři roky, ale nad Top Gearem se podle všeho stmívalo ještě mnohem dříve.

Ve smlouvě, kterou měli všichni tři – ještě před osudným Clarksonovým incidentem – podepsat někdy v dubnu, bylo totiž jasně uvedeno, že jde o poslední prodloužení kontraktu cca do roku 2018. S tím, že už v průběhu přespříští show v roce 2017 by Clarkson, May a Hammond představili novou, mladší trojici moderátorů. A drby dokonce správně trefily, že by se mezi nimi měla objevit žena!

Clarkson měl být zodpovědný za ušití nového pořadu na míru nové trojici, tak aby došlo k co nejhladšímu předání žezla. A pak si měli všichni tři sebrat svých pár švestek a přestěhovat se do dalších pořadů, které pro ně BBC připravila. Tentokrát už ovšem sólo – legendární trojici by prostě byl v roce 2018 tak či onak konec. Jejich Top Gear ale přišel o šanci skončit důstojně. Alespoň si to myslí May, který má pocit, že kvůli pošťuchování na place BBC připravila všechny tři o šanci odejít se ctí. A to všechno po víc než deseti letech špičkové show, která přinesla do kasičky státní televize miliardy liber. Žádný z daňových poplatníků nikdy nemusel na honoráře moderátorů či náklady Top Gearu zaplatit ani penci. Naopak, Top Gear generoval tolik peněz, že rozpočet do značné míry vylepšoval.

Tomu všemu je ale teď konec. Slavná trojice se ovšem navzdory plánům BBC nerozpadá a momentálně něco kutí. Už se nemůžeme dočkat, co z toho nakonec bude.


Přečtěte si také