TopStar

2. května 2018 12:04

Ilona Blašková

Co dělá Ewa Farna na čarodějnice a kam pojede na dovolenou?

Čarodějnice jsou za námi. To jste si oddechli milé dámy, co? A nejenom vy, ale hlavně hasiči. I přes zákaz ohně v hlavním městě Praze, to bylo na pár místech hodně velké. Ohnivé vatry, klobásky, buřty, pivo, víno. A někde to zase bylo o kulturním zážitku.

Povolání zpěváka vypadá jako idylka. Ovšem dny, které jsou pro ostatní v duchu odpočinku či tradic, oni většinou stojí na podiu. A jinak tomu nebylo ani u včerejších oslav pálení čarodějnic. Což zrovna zpěvačce Ewě Farné až tak moc nevadilo. „Právě já si ty oslavy čarodějnic moc nepamatuji. My jsme to moc neslavili. Já jsem k tomu přičichla, až když jsem se vlastně dostala do Prahy a víc mezi tu českou komunitu a muzikanty. A lidé se mě ptali: Tak co? Nesejdeme se na nějakou grilovačku? A já jim musel odpovědět, že hrajeme koncert. Já si jenom pamatuju, že 30. dubna má moje nejlepší kámoška z dětství narozeniny a to je pro mě to významný datum. Čarodějnice jsou až na třetím místě. Na druhém je smrt Hitlera. Protože prostě 30. 4. umřel Hitler a já si to pamatuju z dějepisu. Jako moc dějin si nepamatuju, ale tohle mi utkvělo v hlavě,“ řekla se smíchem Ewa

Na co si ale vždy ráda udělá čas, byl samozřejmě dnešní První Máj, kterému dává většina patriotů přednost před Valentýnem. „Já ten Valentýn zas tak neslavím. První Máj je spíš víc takový český svátek a víc se mi to tak nějak líbí. Vždycky hledáme rozkvetlou třešeň“ prozradila zpěvačka.

Ewa ale rozhodně nezahálí ani pracovně. Minulý týden byla ve Velké Británii, kde se možná zrodí nová písnička. „Oslovil mě jeden producent. Tak jsem tam teda přiletěla a zkoušeli jsme psát. Jmenuje se to Writing camp. To sedíte s kytarou a tvoříte písničky. Něco vzniklo, ale uvidíme, jak to bude nakonec. Já jsem pak ještě vytvořila něco se svými kluky z kapely a bylo to stejně dobrý. A ani jsme nemuseli do Londýna. Jenom na Prosek do Prahy," řekla Farna.

Před létem, které bude ale Ewa trávit především na festivalech a městských slavnostech s kapelou ji teď čeká ještě zasloužený odpočinek. „Volna moc nebude, ale já jsem si dovolila dovolenou. Teď odlítám se svojí mámou na týden pryč. Mamka říkala, že mě někam vezme, že potřebuji vypnout před náročným létem. Takže jedeme na dámskou jízdu do Španělska. Já jsem tam nikdy nebyla. Kromě Mallorcy. Takže se hrozně těším. Pak tam za námi má přijet brácha. Takže to už nebude dámská jízda, ale....sourozenci se mají respektovat, " dodala Ewa.

Sdílejte článek
Štítky Ewa Farna

Přečtěte si také