TopStar

4. května 2013 06:30

Blanka Konrádová

Co se líbí Renčovi na Vojtkovi? Pepa nefňuká!

Filip Renč (47) režíruje muzikál Casanova v divadle Broadway a do hlavní role si vybral zpěváka skupiny Kabát Josefa Vojtka (47). Prý to není jenom tím, že jsou stejně staří, ale i proto, že si sedli nejen po pracovní stránce.

„Co se týká obsazení Vojtka, byla to jasná volba. Pepa je matador muzikálové scény, je to profík a přesto má obrovskou divadelní pokoru. Spolupracoval jsem s ním na muzikálech Baron Prášil a Andílci za školou a rád na to vzpomínám. Jedním slovem Pepa nefňuká," říká Filip Renč, kterému je téma svádění žen stejně jako Vojtkovi velmi blízké.

„Shodou okolností jsem se stejně jako Giacomo Girolamo Casanova také narodil v severních Čechách jen deset kilometrů od Duchcova v Teplicích, ale o 167 let a 13 dní později. Casanova byl italský kněz, spisovatel, intrikán, špión a diplomat, ale hlavně proslulý dobrodruh a svůdce krásných žen. A tak by měla postava v tomto muzikále vypadat,“ uvedl Josef Vojtek.

Věřím, že společně s režisérem Filipem Renčem a všemi účinkujícími vytvoříme dílo hodné tohoto velikána světové historie, a že se pan Casanova nebude otáčet v hrobě.“

Kdo všechno se bude nebo nebude otáčet v hrobě, se zjistí už 23. května, kdy bude mít muzikál premiéru.

-red-

Sdílejte článek

Přečtěte si také