TopStar

24. září 2017 12:07

Jiří Kubeš

Co se stalo? Jan Tříska skočil nebo spadl z Karlova mostu do Vltavy

Osmdesátiletý česko-americký herec Jan Tříska bojuje ve vážném stavu o život na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) v pražské Vojenské nemocnici ve Střešovicích.

Zatím se neví, co se vlastně stalo. Herecká legenda měla údajně spadnout z Karlova mostu do Vltavy. Debatuje se i o možnosti, že herec z mostu skočil sám.

Celý incident se stal v sobotu v odpoledních hodinách. Ve chvíli, kdy muže ve vodě spatřili cestující z projíždějící lodi, neváhali a skočili pro něj. Okamžitě mu poskytli první pomoc a vyčkávali na příjezd záchranářů. ,,Muž po vytažení z vody nejevil známky života. Lidé, kteří ho z vody vytáhli, ho proto resuscitovali za pomoci rad operátora záchranné služby. Když ho záchranáři přebírali, měl už obnovenou srdeční funkci," uvedla mluvčí záchranky Jana Poštová. Zároveň však oficiálně nepotvrdila Třískovu totožnost. Celý případ teď vyšetřuje policie.

Tříska si jako jeden z nejtalentovanějších herců generace 60. let vysloužil přezdívku český Marlon Brando. Po emigraci dokázal prorazit i v Hollywoodu. Po změně režimu se vrátil do českého povědomí rolemi krále Leara a učitele Igora Hnízda ve filmu Obecná škola. Zůstal ale v Kalifornii a do ČR vyráží na divadelní pódia a před kamery.

Sdílejte článek

Přečtěte si také