TopStar

29. prosince 2017 10:43

Co vše jde udělat z odpadkového koše? Třeba nádherný pugét!

Florista z New Yorku společně se svým týmem Lewis Miller Design strávil letošní rok zkrášlováním města. Proměňoval odpadkové koše, sochy i hydranty v pouliční umělecká díla. Jak? Stačil mu jeden jediný nástroj - květiny.

Znamenití klienti (Chanel, Vogue), talentovaní kolegové, finanční nezávislost a stabilita - vše, co by jiným ke štěstí stačilo. Ne však zakladateli společnosti Lewis Miller Design. Právě tomuto floristovi a designovému mágovi chybělo něco, co by naplnilo jeho duši a dovršilo jeho celoživotní snahu. A pak to přišlo. Nápad, který měl naplnit nejen jeho bohaté zákazníky, ale i občany jeho rodného města - projekt Flower Flash.

Flower Flash je série květinových instalací v ulicích New Yorku. Pokaždé se objeví nečekaně a pokaždé na novém místě. Nejčastěji se takovou ‚‚květinovou obětí“ stal odpadkový koš. ‚‚V první letní den jsme ukradli odpadkový koš na Bedford Street. Hodili jsme ho do náklaďáku, naplnili a ozdobili květinami a nechali u parku High Line,“ vzpomíná s úsměvem iniciátor nápadu Lewis Miller.

V loňském roce udělali Lewis Miller Design nejméně očekávané umělecké kompozice v samém centru města - na soše kocoura v Crosby Street, ve vlasech Alenky v říši divů v Central Parku, na soše Johna Lennona a na nadpisu L-O-V-E.

‚‚Mým účelem bylo vytvořit emocionální odezvu ze strany lidí, kteří chodí po ulicích New Yorku každý den. A to právě za pomoci květin. A v dnešní epoše sociálních sítí jsme okamžitě zaznamenali reakci. V průběhu reálné doby jsme sledovali, jak lidé reagují na takové kompozice. Bylo to jedno z nejvděčnějších děl mého života,“ zveřejnil hrdě autor projektu. A je to pravda, lidé se s těmito uměleckými díly fotili, ukazovali je svým dětem a dokonce tam venčili své pejsky, aby si domácí mazlíčci mohli přivonět k aromatickým květinám. Vždyť v kamenných džunglích nám někdy schází právě květiny a příroda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také