TopStar

10. července 2013 13:30

Blanka Konrádová

Co zpívají Gottovy dcery? Tatínkovy písničky ne!

Kdo jiný by měl podporovat děti, aby se učily zpívat, než manželka mnohonásobného Českého slavíka Ivana Gottová. Moc rády zpívají i Nelly a Charlotte Gottovy. Nejradši si v poslední době broukají písničky z alba Škola písničkou.

Právě díky oběma dcerám se Ivana Gottová stala patronkou koncertu písniček z tohoto alba. „Naše holky už znají všechny písničky nazpaměť,“ říká moderátorka VIP zpráv na Primě Ivana Gottová.

„Nelly má nejradši písničku Hodina matematiky, Charlotte se víc líbí pomalejší písničky, takže si oblíbila Maminčin dar s textem Františka Hrubína,“ dodává.

Na koncert do pražské Lucerny proto Ivana přišla i s nimi. Na závěr školního roku ho uspořádal autor alba Škola písničkou, hudebník Karel Mařík se svou partnerkou, zpěvačkou Kristýnou Peterkovou.

Školáci z celých Čech zaplnili celý sál Lucerny. Při koncertě pak všechny děti, včetně malých dcerek Karla Gotta, stály, zpívaly a nadšeně tleskaly.

„Jde o nápad, jak změnit hudební výchovu ve školách. Autoři jsou naši přátelé a nám s Karlem se jejich nápad moc líbí. S písničkami z alba Škola písničkou Karel s Kristýnou objíždějí školy a zpívají dětem v tělocvičnách. Album pak pouští dětem učitelky při hodinách hudební výchovy,“ vysvětluje Ivana Gottová.

-bak-

Sdílejte článek

Přečtěte si také