TopStar

18. prosince 2013 13:25

Jana Fikotová

Dalibor Janda si troufl hodně. Fotky ze soukromí před bitvou

Matador české hudební scény Dalibor Janda (60) se rozhodně ničeho nebojí. Včera uzavřel svou koncertní šňůru ke kulatým narozeninám v O2 Areně a bez okolků ji dobyl.

Dalibor, který v osmdesátých a devadesátých letech bořil hitparády, se v poklidu připravoval na svůj velkolepý závěrečný koncert. Redakci Prima-Style.cz dokonce pustil i domů.

„Jsem z toho zájmu velmi šťastný. Mám radost, že lidé stále mají rádi mou hudbu a tím mi dali ten nejkrásnější dárek k narozeninám,“ přiznal zpěvák, který v pětaosmdesátém roce dokázal vyprodat pražskou holešovickou halu dvakrát denně. „Nikdy mi ale nezáleželo na tom, jestli hraju pro pár lidí či pro tisíce. Vždycky záleží na interpretovi, jakou vytvoří atmosféru a jak dokáže lidi strhnout, aby se bavili,“ přiznal Janda, který se nezalekl ani obří O2 Arény v Praze, kterou si často umělci raději rozmyslí ve strachu, že ji nenaplní.

Jak vidí známý zpěvák nejbližší budoucnost? „Tak teď si chci odpočinout. Rozhodně byla tato koncertní šňůra na hodně dlouhou dobu poslední. Zároveň bych si přál, aby se kapela nerozpadla a zůstalo v té naší partě nadšení. Musím pochválit i dceru Jiřinu, která je opravdu úžasná. Na koncertě má svůj vlastní blok písniček. Spolu zpíváme jen jeden duet.“

Jak se ukázalo, Dalibor Janda je stále u velké části populace tím hudebním matadorem, jakým vždy byl. Na koncertě zazněly jeho největší pecky jako Hurikán, Stoletý stařec, Oheň, voda, vítr či Padá hvězda. O2 Arena praskala ve švech, což bylo jeho velkým narozeninovým přáním, které se splnilo.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky koncerty Dalibor Janda šňůra

Přečtěte si také