TopStar

4. září 2018 18:00

Další hvězda s ruským občanstvím? Tentokrát ho chce Ornella Muti

Nejdříve filmoví bouráci Steven Seagal (66) a Gerard Depardieu (69), teď herečka Ornella Muti (63). Řeč je o hvězdách, které se staly případně chtějí stát právoplatnými ruskými občany. O Ornellině žádosti se hovoří už od roku 2016, kdy si koupila v centru Moskvy luxusní byt. Teď plánuje podat oficiální žádost.

‚‚Mám byt v Moskvě a povolení k pobytu, ale nemám ruský pas, proto nevidím důvod, proč si ho nepořídit,‘‘ nechala se slyšet herečka pro agenturu TASS. ‚‚Můj dědeček byl za carských dob lékařem a babička pianistkou. Někdo z rodiny i zpíval. Ruské kořeny by mohly zčásti vysvětlit, proč byla naše rodina tak umělecky zaměřená,‘‘ dodala.

Kvůli svému spojení s Ruskem to neměla Ornella lehké. Před pár lety si totiž vysloužila pokutu, která vycházela v přepočtu na 15 tisíc korun. Šlo totiž o podvod z prosince roku 2010, kdy odřekla důležité divadelní představení. Prvotní důvod byla její údajná nemoc, později se však ukázalo, že se účastnila dobročinné večeře celebrit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Petrohradě. Zprvu to vypadalo, že si někdejší světová krasavice vyslouží dokonce trest odnětí svobody, nakonec ale soud udělil Ornelle pokutu kolem v přepočtu 800 tisíc korun.

Italská herečka Ornella Muti je známa jako jedna z nejkrásnějších žen světa. Proplétá se v ní žhavý neapolský temperament po otci a severská sofistikovaná krása po estonské matce. Už od dětství se společně se svou sestrou Claudií ubírala právě k umění. Tomu však neholdoval jejich striktní otec. ‚‚Otec byl ze staré školy. Potrpěl si na tradice a nikdy by nepřipustil, aby moje sestra malovala a já hrála ve filmu. Pro něho to byly zavrženíhodné profese a jediné, co by jeho dcery mohly jít studovat, byla medicína. Jenže já, ani Claudia, jsme o takovou budoucnost nestály,‘‘ nechala se herečka slyšet v jednom z rozhovorů.

Hvězda světové kinematografie se dokonce objevila i v Čechách, a to hned několikrát. V roce 1998 poprvé navštívila Českou republiku v rámci reklamní kampaně parfému. Posléze se objevila jako oficiální host Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, kde představila nezávislý snímek Někde ve městě. Tam ztvárnila postavu nevěrné manželky, a právě tyto role jdou Ornelle nejlépe. V roce 2000 se pak předvedla v Čechách znovu, když se účastnila MFF dětského filmu ve Zlíně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také