TopStar

18. dubna 2013 15:00

Blanka Konrádová

Další úspěšná Češka! Její tvář zdobí Vogue

Česko má další modelku, která se propracovala na absolutní vrchol modelingu. A navíc má ještě jeden talent – výtvarný. Hanka Jiřičková (20) v roce 2007 zvítězila v českém finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look a od té doby její hvězda stoupá strmě vzhůru.

Jako jedna z mála se objevila na titulní straně latinskoamerického Vogue a tým Ralpha Laurena, pro kterého předváděla na posledním Fashion Weeku v New Yorku, uchvátila natolik, že se stala tváří jeho nové kolekce.

„Ona přesně ví, jak se buduje kariéra modelky. Rozumí tomu a fantasticky komunikuje s klienty. Proto netrvalo tak dlouho a přišly velké úspěchy, “ říká Saša Jány, ředitel soutěže Elite Model Look.

Hanku Jiřičkovou právem srovnávají s Danielou Peštovou. Oproti Daniele však Hanka disponuje ještě výtvarným talentem. Její obrazy jsou žádány i v New Yorku, kde už měla výstavu a kam se nyní s manželem stěhuje.

„Vrcholový modeling není něco, co může dívka dělat při škole. Tak se dá začít, ale v devatenácti se mu už musí věnovat naplno,“ odhaluje podmínky úspěchu Jány. Jeho agentura hledá nové tváře i letos. Zájemkyně o sobě mohou dát vědět na konkurzech, které právě probíhají v patnácti městech Čech a Moravy.

Ivana Bachoríková

Sdílejte článek

Přečtěte si také