TopStar

12. ledna 2019 11:00

Dámy, zbystřete: Baleťák Sergei Polunin bude již brzy v Praze!

Již 17. dubna se v pražském Foru Karlín představí světový baletní mistr Sergei Polunin (29). Ačkoli bylo plánováno jen jedno jeho představení, lístky se prodaly tak rychle, že byla přidána ještě čtyři představení navíc. Pokud jste si tedy stihli koupit na tohoto baletního ‚‚bad boye‘‘ lístek, rozhodně se máte na co těšit!

Sergei Polunin je jedním z nejvyhledávanějších baletních mistrů současnosti. Už od svého útlého dětství byl dítětem s božským talentem a později prvním tanečníkem Královského baletu v Londýně. A právě tento východní Billy Elliot se představí už za tři měsíce v Praze. Zájem o jeho celovečerní představení Satori byl tak ohromný, že se muselo naplánovat jeho opakování ještě čtyřikrát. Ve Foru Karlín bude představení uvedeno tedy hned pětkrát a to 17. až 20. dubna.

Už od mladého věku se nechává tento génius tetovat. Každé tetování pro něj znamená něco ojedinělého. Tím posledním je obličej ruského prezidenta Vladimira Putina, o kterém tvrdí: ‚‚Vladimir je anděl. Modlím se za něj.‘‘

K Sergei Poluninovi je příznačné spojení prokletí geniality. Mistrovství dnes devětadvacetiletého tanečníka je současně i jeho prokletím. Svému umění obětoval dětství i osobní život. Zatímco jeho vrstevníci se postupně včleňovali do společnosti, on zůstal na okraji. Je slavný, úspěšný, zřejmě i bohatý. Zda je ale šťastný zůstává otázkou. Jeho životním partnerem je zkrátka tanec. O Sergei vznikl i snímek z roku 2016, kterým chtěl sám Polunin svou kariéru zakončit a nastoupit do herecké školy v Los Angeles. Ale neudělal to. Démona se tak snadno zkrátka nezbavíš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také